UWAGA!

Podsumowanie projektu informatycznego

Elbląg, Zdjęcie z wykładu otwartego o robotach.
Zdjęcie z wykładu otwartego o robotach.

Wczoraj (17 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie projektu pod hasłem „Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w pionie szkół technicznych w Elblągu, na kierunku informatyka” w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przy ul. Czerniakowskiej 22.

Głównym celem projektu było rozwiązanie problemów naszego miasta w zakresie zwiększenia liczby absolwentów szkół zawodowych o wysokich kompetencjach na kluczowych kierunkach ze szczególnym uwzględnieniem ICT. Realizacja projektu współdziałała z założeniami „Strategii rozwoju Elbląga 2001-2015”.
       Grupą docelową projektu byli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych zawodowych kształcących na kierunkach: informatycznych lub pokrewnych mieszczących się na terenie województwa warmińsko- mazurskiego, ze szczególnym uwzględnieniem naszego miasta.
       W celu zapewnienia prawidłowej realizacji założeń projektu i zapewnienia naboru, podpisano umowę partnerska z przedstawicielem samorządu terytorialnego Gminą m. Elbląg jako organem nadzorującym szkoły: Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Liczba kandydatów z klas I-III wynosiła ok. 790 osób.
       Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu pakietu szkoleń w ramach Akademii Informatycznych (Cisco i Microsoft), warsztatów z udziałem firm informatycznych oraz wykładów otwartych.
       W ramach projektu odbyło się pięć kursów, zakończonych testami i certyfikatami ukończenia szkoleń, obejmujących zagadnienia:
       1. Podstawy administracji systemu UNIX, moduł szkoleń w ramach Akademii Cisco. Szkolenie w profesjonalnej sali ze stacjami i serwerami f-my SUN.
       2. Podstawy projektowania i zarządzania sieciami bezprzewodowymi, moduł szkoleń w ramach Akademii Cisco. Szkolenie w laboratorium sieci Cisco.
       3. Podstawy administrowania i zarządzania Microsoft Windows Server 2003 w ramach Akademii Microsoft, kurs przygotowujący do uzyskania certyfikatu: Microsoft Certified Professional.
       4. Podstawy projektowania i zarządzania systemami baz danych - Microsoft SQL Server 2005
       5. Systemy CAD/CAM – Catia.
       W kursach łącznie uczestniczyło ponad 200 uczniów.
       Ponadto oferta obejmowała dwa różniące się tematycznie warsztaty z udziałem przedstawicieli firm: Molex oraz Krajowego Centrum Informatyki Alstom Power.
       Uzupełnieniem projektu były dwa wykłady otwarte pt. „Wybrane zagadnienia współczesnej informatyki – sztuczna inteligencja i robotyka” skierowane do wszystkich uczniów szkół zawodowych w Elblągu o profilu informatycznym lub pokrewnym.
       Podczas uroczystości podsumowania projektu „Podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w pionie szkół technicznych w Elblągu, na kierunku informatyka” zaplanowano prezentację osiągniętych rezultatów z realizacji projektu oraz oficjalne wręczenie ponad 100 certyfikatów ukończenia szkoleń w ramach Akademii Microsoft i Cisco.
       Organizatorzy: Instytut Informatyki Stosowanej w partnerstwie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Elbląga.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama