UWAGA!

Przedstawiciele PWSZ w Zespole Ekspertów ds. ECVET

Elbląg, Przedstawiciele PWSZ w Zespole Ekspertów ds. ECVET

Decyzją dr hab. Darii Lipińskiej-Nałęcz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk Rektor PWSZ w Elblągu, oraz nadinsp. mgr inż. Krzysztof Starańczak, st. wykładowca w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Elblągu, zostali nominowani na członków krajowego Zespołu Ekspertów ds. ECVET.

Głównym celem krajowych grup Zespołu Ekspertów jest promowanie i rozwijanie systemu ECVET (European Credit System for Vocational Education and Training - europejski system akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym) oraz przygotowanie do jego ewentualnego wdrożenia w poszczególnych krajach członkowskich UE.
        Zespół Ekspertów ECVET liczy 16 członków i działa przy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ od 2012 r. Obecnie Zespół Ekspertów ECVET stanowi integralną część Planu Pracy Programu Erasmus+. 
       Do najważniejszych zadań Ekspertów należy popularyzowanie idei systemu ECVET w powiązaniu z innymi zagadnieniami takimi jak mobilność, przejrzystość i uznawanie kompetencji oraz kwalifikacji, uczestnictwo w spotkaniach, seminariach i warsztatach, a także przygotowywanie artykułów, prezentacji i materiałów merytorycznych w celu upowszechniania informacji o systemie ECVET. Istotnym elementem działalności Ekspertów jest również doradztwo beneficjentom programu Erasmus+ oraz innym zainteresowanym w obszarach kształcenia, szkolenia i edukacji o możliwości wykorzystania systemu ECVET, a także wspieranie władz krajowych w dalszym rozwoju tego systemu w Polsce.
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dwóch emerytów będzie doradzać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BigBalbina(2015-07-22)
 • Przyszli studenci informatyki!!! Omijajcie PWSZ wielkim łukiem!!!. Wykładowcom, poza paroma wyjątkami, brakuje kompetencji oraz zaangażowania, powyższe braki kompensują sobie nadwyżką arogancji i bezczelności. Zaoczni dodatkowo będą za te "zalety" płacić. Poziom niekompetencji i chamstwa jest odwrotnie proporcjonalny do wykształcenia prowadzących, natomiast poziom "olewania" studenta jest wysoki i nie da się opisać żadną zależnością. Strata pieniędzy i czasu. Pracodawcy i tak zweryfikują Wasze umiejętności, a po PWSZecie będą one niewielkie.
 • Czemu nie ma juz w PWSZ germanistyki? Komu sie nie podobala? Rektorowi, czy emerytowanemu policjantowi? Dziwne decyzje, a potem szok, ze tak malo studentow. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BigBalbina(2015-08-22)
Reklama