UWAGA!

PWSZ – nowe możliwości dla studentów

 Elbląg, PWSZ – nowe możliwości dla studentów
Fot. Anna Dembińska.

Stypendia w wysokości 1000 zł dla najlepszych studentów, Elektroniczna Legitymacja Studencka, umiędzynarodowienie studiów, e-learning, nowe specjalności – to tylko część zmian w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.

Wybierając jeden z kierunków zamawianych – informatykę w Instytucie Informatyki Stosowanej, a także budownictwo, mechanikę i budowę maszyn oraz ochronę środowiska w Instytucie Politechnicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, czterdziestu najlepszych studentów ma szansę otrzymać stypendium w wysokości 1000 zł miesięcznie przez cały okres studiów.
       – W pierwszym roku studiów o przyznaniu stypendium zadecydują wyniki maturalne, natomiast w kolejnych latach średnia ocen ze studiów. Dodatkowo student może również pobierać stypendia naukowe i socjalne przyznawane przez Uczelnię. Poza tym może uczęszczać na darmowe zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki oraz uczestniczyć w szkoleniach Akademii Informatycznych Cisco i Microsoft – informuje rektor PWSZ prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska.
       – W Instytucie Pedagogiczno-Językowym także zaszły zmiany. Na kierunku pedagogika rozszerzamy ofertę o logopedię, terapię pedagogiczną, technologię informacyjną i język niemiecki. Dzięki temu kształcimy wszechstronnych nauczycieli. W obszarze przedmiotów fakultatywnych również zwiększamy swoją ofertę. W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy nowe przedmioty, które uatrakcyjniają ofertę kształcenia. Są to kultura medialna, współczesne kino polskie, etyka słowa, konwencja kryminału we współczesnej prozie. Dzięki temu studenci mają możliwość poszerzenia swoich horyzontów. Oprócz kierunków pedagogicznych uruchomiliśmy w zeszłym roku dwie specjalności nienauczycielskie: filologiczna obsługa biznesu na kierunku filologia polska oraz translatoryka na filologii germańskiej – mówi dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ, dr Irena Sorokosz.
       Natomiast w Instytucie Ekonomicznym na kierunku ekonomia w roku 2009 powstała nowa specjalność – ekonomika turystyki, a w Instytucie Politechnicznym na kandydatów czeka elektromechanika samochodowa.
       Nowością w PWSZ będzie system kształcenia na odległość, czyli e-learning. – Chcemy, aby cześć wykładów odbywała się przez internet. Będą wytypowane przedmioty, które będą prowadzone w takiej wersji – mówi rektor prof. Halina Piekarek-Jankowska.
       Uczelnia przygotowuje się tez do wymiany tradycyjny legitymacji na elektroniczne. Dodatkowo Elektroniczna Legitymacja Studencka pełniłaby funkcję karty bibliotecznej, elektronicznego biletu w komunikacji miejskiej w Elblągu, umożliwiała wejście do Domów Studenckich oraz dostęp do kiosków internetowych.
       Uczelnia stara się także umiędzynarodowić studia. – Nasi studenci mogą realizować część studiów za granicą i po powrocie zaliczone zajęcia są uznawane w ramach naszego programu studiów. Mogą też odbywać praktyki na zagranicznych uczelniach, z którymi współpracujemy – dodaje prorektor ds. rozwoju PWSZ prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk. – Obecnie współpracujemy z uczelniami w Niemczech, Hiszpanii, na Słowacji, w Rumunii, Czechach, Grecji oraz na Węgrzech.
       Jak widać, PWSZ się rozwija, stwarza nowe możliwości, a będąc niewielką uczelnią, może szybciej reagować na potrzeby studentów.
      
      
Aneta Puzdrowska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie ma co się dziwić, studentów jak na lekarstwo i pewnie przez kilka następnych lat tak będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Black_(2010-06-21)
 • bedziemy placic tym pasozytom z naszych podatkow 1000 zl za "kierunek zamawiany" a potem tak delikwent wyjedzie se zagranice i Polska nic z niego nei bedzie miala
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-06-21)
 • bardzo dobrze kasa mi sie przyda, a po szkole przecież tu nie zostanę, niby po co zarabiać 1000 netto za coś gdzie gdzieś indziej dostane kilkakrotnie więcej ?? Elbląg nie ma nic do zaoferowania jeżeli chodzi o pracę. Za rok żegnam to miasto/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PWSZIIS(2010-06-21)
 • Powiem tak, PWSZ ma do zaoferowania studentom naprawde niewiele w związku z tym wladze uczelni obawiaja się o swoje cieple posadki w zwiazku z czym probuja zrekomensowac bylejakosc uczelni w sztuczny spodob mi. tworzeniem dziwnych stypendiow, storzeniem ETN ale to se ne uda i to se ne wrati - zacznijcie poprawiac uczelnie od srodka a nie traktowac jej jak prywatna wlasnosc
 • fajna fotka - centralnie siedzi pan w garniturze i białych adidosach - pewnie myslal ze pod stolem nie bedzie widac - swietne polaczenie i najnowsze trendy mody
 • A kiedy będzie można studiować historię w PWSZ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  młody człowiek(2010-06-21)
 • PWSZ nie jest taka znowu byle jaka. Mam porównanie z UG i wierzcie mi, jest naprawdę wiele kwestii, w których PWSZ nie tylko nie ustępuje, ale przewyższa gdańską uczelnię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Svenigmatik(2010-06-21)
 • co to te PWSZ ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sloninagetdawn(2010-06-21)
 • takie wielkie shit na kółkach/ od roku szukam bezskutecznie pracy po ekonomi menadżerskiej.
 • Svenigmatik: Masz rację np. kierunku informatyka na UG nawet nie da się porównywać do PG, już lepiej pójść na PWSZ i nawet bimbając wyjdzie się z lepszą wiedzą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Król Czesio(2010-06-21)
 • Ludzie cos z wami nie tak. jezeli chcecie na czyms sie dobrze znac to niezbedna jest wiedza i doswiadczenie. Na zadnych studiach nie ma oferty ktora pozwolila by laczyc w/w czynniki. Jedynie samoksztalcenie, praca w grupach, social learning i inne poza formalne ksztalcenie uczyni z studenta wartosciowy rynkowy produkt. Studia to kwestia drugoplanowa. Dla mnie jako pracodawcy nie ma znaczenia czy masz dyplom SGH, AGH czy PWSZ wazne co umiesz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  samouk(2010-06-21)
 • pracodawca z eg, heheheheh. wymagania max, placa min
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hehehe(2010-06-21)
Reklama