UWAGA!

PWSZ w sieci ERRIN

Elbląg, PWSZ w sieci ERRIN

W poniedziałek (12 sierpnia) Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przystąpiła do Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (ERRIN). Porozumienie w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim podpisali prof. Zbigniew Walczyk - rektor PWSZ, prof. Ryszard Górecki - rektor UWM oraz dr Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa.

Co to jest ERRIN
       Europejska Sieć Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (w skrócie ERRIN) powstała w 2011 r. Jest to stowarzyszenie non profit, które działa na mocy prawa belgijskiego. Obecnie zrzesza ponad 130 różnych organizacji z 22 krajów europejskich. Sieć wspiera regionalną współpracę w zakresie badań i innowacji. Zapewnia członkom możliwość dzielenia się pomysłami na projekty, najlepszymi praktykami i osobistymi kontaktami. Rezultatem jest szybka wymiana wiedzy z korzyścią dla wszystkich partnerów. Sieć angażuje się w projekty finansowane przez UE. Z polskich województw do ERRIN należą kujawsko-pomorskie, pomorskie, łódzkie, lubelskie, małopolskie, dolnośląskie, śląskie i wielkopolskie. Województwo warmińsko-mazurskie przystąpiło do ERRIN w marcu 2019 r. na mocy uchwały sejmiku warmińsko-mazurskiego.
      
       Co umożliwia ERRIN

       Podpisane przez rektorów PWSZ w Elblągu i UWM w Olsztynie porozumienie reguluje zasady współpracy stron w sieci ERRIN. Strony porozumienia będą m.in. odpowiedzialne za promocję potencjału naukowo-badawczego województwa warmińsko-mazurskiego, pozyskiwanie i dystrybucję potrzebnych informacji dostępnych w sieci, zawiązywanie partnerstw w celu realizacji projektów finansowanych ze środków UE, tworzenie pozytywnego wizerunku naszego regionu w Europie. Dla PWSZ priorytetami w zakresie podpisanej umowy są badania w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a zwłaszcza wód Zalewu Wiślanego oraz możliwość rozwoju kształcenia pilotów dronów.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • co umożliwia ERRIN ? Większe dojenie pieniędzy przez "nałogówców" A zalew to już przebadany za sto razy ale co tam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    wredny_typ(2019-08-26)
Reklama