UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PWSZ w sieci ERRIN

Elbląg, PWSZ w sieci ERRIN

W poniedziałek (12 sierpnia) Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie przystąpiła do Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (ERRIN). Porozumienie w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim podpisali prof. Zbigniew Walczyk - rektor PWSZ, prof. Ryszard Górecki - rektor UWM oraz dr Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa.

Co to jest ERRIN
       Europejska Sieć Współpracy Regionów w Zakresie Badań i Innowacji (w skrócie ERRIN) powstała w 2011 r. Jest to stowarzyszenie non profit, które działa na mocy prawa belgijskiego. Obecnie zrzesza ponad 130 różnych organizacji z 22 krajów europejskich. Sieć wspiera regionalną współpracę w zakresie badań i innowacji. Zapewnia członkom możliwość dzielenia się pomysłami na projekty, najlepszymi praktykami i osobistymi kontaktami. Rezultatem jest szybka wymiana wiedzy z korzyścią dla wszystkich partnerów. Sieć angażuje się w projekty finansowane przez UE. Z polskich województw do ERRIN należą kujawsko-pomorskie, pomorskie, łódzkie, lubelskie, małopolskie, dolnośląskie, śląskie i wielkopolskie. Województwo warmińsko-mazurskie przystąpiło do ERRIN w marcu 2019 r. na mocy uchwały sejmiku warmińsko-mazurskiego.
      
       Co umożliwia ERRIN

       Podpisane przez rektorów PWSZ w Elblągu i UWM w Olsztynie porozumienie reguluje zasady współpracy stron w sieci ERRIN. Strony porozumienia będą m.in. odpowiedzialne za promocję potencjału naukowo-badawczego województwa warmińsko-mazurskiego, pozyskiwanie i dystrybucję potrzebnych informacji dostępnych w sieci, zawiązywanie partnerstw w celu realizacji projektów finansowanych ze środków UE, tworzenie pozytywnego wizerunku naszego regionu w Europie. Dla PWSZ priorytetami w zakresie podpisanej umowy są badania w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a zwłaszcza wód Zalewu Wiślanego oraz możliwość rozwoju kształcenia pilotów dronów.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • co umożliwia ERRIN ? Większe dojenie pieniędzy przez "nałogówców" A zalew to już przebadany za sto razy ale co tam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    wredny_typ(2019-08-26)
Reklama