UWAGA!

Ruszyła rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu!

Kandydaci na bezpłatne studia dzienne oraz studia zaoczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu mogą już rejestrować się na studia za pomocą formularza rekrutacyjnego znajdującego się na stronie PWSZ. Nabór internetowych wniosków trwa do 13 lipca, wystarczy tylko wypełnić on-line wymagane przez system dane oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej.

Bogata oferta kształcenia PWSZ w Elblągu w przyszłym roku akademickim poszerzy się o kolejne kierunki. Nowości, które oferuje elbląska pewueszetka, nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, ale też z pewnością zwiększają możliwości znalezienia pracy przez przyszłych absolwentów.
      
       W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na inżynierów branży sanitarnej z uprawnieniami!

       Instytut Politechniczny otwiera nowy kierunek: Inżynieria środowiska ze specjalnością sieci i instalacje wewnętrzne. Jest to odpowiedź naszej Uczelni na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów posiadających uprawnienia budowlane branży sanitarnej.
      
       Takie uprawnienia mogą uzyskać właśnie absolwenci nowego kierunku, w ramach którego przygotowujemy inżynierów potrafiących projektować, nadzorować wykonawstwo i eksploatować sieci i urządzenia służące poprawie jakości środowiska zewnętrznego i wewnętrznego.
      
       - Absolwent nowej specjalności będzie przygotowany do ścisłej współpracy z inżynierami budownictwa na różnych etapach inwestycyjnych. Ponadto, po odbyciu niezbędnego stażu pracy będzie mógł ubiegać się o uprawnienia zawodowe, bardzo cenione przez pracodawców - zapewnia Dyrektor Instytutu Politechnicznego dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. nadzw.
      
       Pracuj i studiuj w Instytucie Ekonomicznym za darmo!
       Wychodząc naprzeciw potrzebom osób pracujących Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu od nowego roku akademickiego 2015/2016 uruchamia studia w nowej bezpłatnej i dogodnej formie studiów stacjonarnych – popołudniowych.
      

       - Chcąc umożliwić zdobycie wyższego wykształcenia osobom pracującym, proponujemy bezpłatne studia stacjonarne, które będą odbywać się od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych tj. 16-21. Dzięki nowej formie student będzie mógł jednocześnie pracować i studiować nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów – podkreśla dr Mariusz Darabasz, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu.
      
       Propozycja popołudniowej formy studiów stacjonarnych dotyczyć będzie kierunków: Administracja (specjalność administracja bezpieczeństwa publicznego – studia licencjackie 3,5 letnie) i Ekonomia (specjalność ekonomika menedżerska). Warunkiem zapisu na powyższe specjalności będzie zdany egzamin dojrzałości oraz zaświadczenie o zatrudnieniu.
      
       W trosce o wysoką jakość i komfort życia osób niepełnosprawnych
       W Instytucie Pedagogiczno-Językowym uruchomiony zostanie kierunek Pedagogika specjalna, na którym kandydat będzie miał do wyboru dwie specjalności: logopedię z terapią pedagogiczną oraz oligofreno-pedagogikę z socjoterapią.
      
       Pedagogika specjalna to specyficzny dział pedagogiki, który propaguje humanistyczne wypełnianie swojej misji w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i/lub dysfunkcjami. Praca ta wymaga wyjątkowej postawy oraz umiejętności w działaniach na rzecz podopiecznych. Stawia przed pedagogami ogromne wyzwanie, jakim jest szczególna troska o najsłabsze jednostki społeczne, które zmagają się z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych, zagrożonych niedostosowaniem czy niedostosowanych społecznie, wymagających wsparcia oraz pomocy w samorealizacji i uzyskaniu autonomii. Osoby takie wymagają szczególnego – profesjonalnego oraz specjalistycznego podejścia. Absolwenci nowego kierunku wyposażeni w profesjonalne umiejętności edukacyjno-wychowawcze oraz diagnostyczno-terapeutyczne będą przyczyniać się nie tyko do sukcesów edukacyjnych uczniów, ale również dbać o podniesienie jakości i komfortu ich życia.
      
       Informatyka w biznesie – PWSZ w Elblągu kształci praktycznie
       Jak zostać najlepszym biznesmenem wśród informatyków i najlepszym informatykiem wśród biznesmenów ? – tego dowiedzą się studenci nowej licencjackiej specjalności – Informatyki w biznesie, która zostanie uruchomiona w Instytucie Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego już od najbliższego roku akademickiego.
      

       - Decyzja o utworzeniu tej licencjackiej specjalności wynika z dynamicznego rozwoju technologii informacyjnych w zarządzaniu, potrzeb tworzenia i wdrażania w przedsiębiorstwach nowoczesnych aplikacji i zarządzania nimi oraz rosnącego zapotrzebowania rynku pracy na specjalistów z zakresu informatyki biznesowej. Studia na nowej specjalności trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu i złożeniu pracy licencjackiej student uzyskuje tytuł licencjata – informuje mgr Teresa Jurewicz-Obrzut – Zastępca Dyrektora ds. organizacyjnych Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego.
      
       Nowa specjalność ma na celu przekazanie studentom podstawowej wiedzy z zakresu wykorzystania informatyki w szeroko rozumianym zarządzaniu i biznesie. Oprócz solidnej wiedzy i umiejętności praktycznego stosowania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych, absolwenci zdobędą podstawową wiedzę ekonomiczną, dzięki czemu połączą praktyczne umiejętności informatyka ze znawstwem procesów gospodarczych. Połączenie wiedzy ekonomicznej i informatycznej da im z pewnością szansę na zajęcie konkurencyjnej pozycji na rynku pracy.

 


       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu kształci praktycznie, pod katem oczekiwań pracodawców i z udziałem przedsiębiorców, menedżerów oraz specjalistów, nie tracąc z pola widzenia dobrego przygotowania do studiów II stopnia. Uczelnia na bieżąco odpowiada na potrzeby lokalnego rynku pracy wciąż rozbudowując ofertę kształcenia, poprzez co zwiększa szanse swoich absolwentów na znalezienie pracy.
      
       Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie: www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja. Formularz rekrutacyjny na stronie: https://irk.pwsz.elblag.pl.
      

-------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie