UWAGA!

Rynek pracy należy do specjalistów IT

W I kwartale bieżącego roku na Pracuj.pl było ponad 13 tys. ofert pracy na stanowiska związane z IT. Niemal połowa ofert pracy dedykowana jest programistom. Jak wynika z analiz serwisów poświęconych wynagrodzeniom specjalistów branży IT najbardziej ceni się pracowników ze znajomością programów .NET, JAVA, C++.

Kolejne kategorie wśród najbardziej poszukiwanych to specjaliści od administrowania i testowania systemów. Tak duże zainteresowanie fachowcami od programowania i administracji jest wynikiem tego, że stanowią oni podstawę każdego zespołu tworzącego i utrzymującego wszelkie aplikacje. Ponadto okazuje się, że Polska stała się zagłębiem programistycznym dla korporacji międzynarodowych.
      
       Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu od lat kształci wysoko cenionych przez pracodawców specjalistów branży IT. Obecnie w Instytucie w ramach kierunku informatyka prowadzony jest nabór na studia niestacjonarne oraz bezpłatne studia dzienne o następujących specjalnościach:
         - administracja systemów i sieci komputerowych,
         - grafika komputerowa i multimedia,
         - projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe,
      
       Zajęcia prowadzone przez wykładowców-praktyków, w małych grupach, dają możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, wśród której są zarówno pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni państwowych (w tym m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), specjaliści zatrudnieni w instytucjach i firmach związanych z branżą informatyczną, a także gościnnie – informatycy i wysokiej klasy specjaliści z międzynarodowych korporacji. To wszystko, w połączeniu z nowocześnie wyposażoną bazą specjalistycznych laboratoriów, przekłada się na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych - liczących się dla współczesnego pracodawcy.
      
       Bardzo cenione na rynku pracy są praktyki zawodowe. Studenci Informatyki odbywają je w wymiarze 3 miesięcy m.in. w takich firmach jak: ALSTOM Power Krajowe Centrum Informatyki , Lufthansa S.A, Deutsche Telekom AG, CAS, OPEGIEKA Sp. z o.o. , czy Energa – Operator S.A. Co roku od kilku do 10 studentów odbywa praktyki za granicą w ramach programu ERASMUS+. Najczęściej są to praktyki w firmach i instytutach w Karlsruhe w Niemczech, z którymi nasz Instytut utrzymuje kontakty i współpracuje. Wysoki poziom wiedzy jaki reprezentują studenci PWSZ w Elblągu powoduje, że są oni bardzo pożądani przez przedsiębiorców przyjmujących ich na praktykę. Potwierdzają tym samym, że zdobyte podczas studiów umiejętności pozwalają skonfrontować pozyskaną wiedzę z potrzebami pracodawcy i rynku pracy. Często miejsce praktyk staje się dla studentów pierwszym miejscem pracy, miejscem realizacji pracy dyplomowej czy pomysłem na podjęcie własnej działalności.
      
       W ramach studiów studenci mogą ponadto uczestniczyć w licznych akademiach ICT i uzyskać certyfikowany dyplom ukończenia kursów informatycznych w zakresie: programowania, administrowania i grafiki (Microsoft, Cisco, Linux, Oracle, Java, Catia, Cad/Cam, CSS, Photoshop itp.). Certyfikaty te są bardzo cenione w branży IT i często otwierają drogę szybkiej kariery zawodowej na całym świecie.
       W ofercie Instytutu są również ciekawe propozycje studiów podyplomowych, więcej na stronie: http://www.pwsz.elblag.pl/podyplomowe.html
      
       Rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu trwa. Pełna oferta kształcenia na rok akademicki 2017/2018 znajduje się na stronie: http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja.html
      

      
PWSZ w Elblągu
       #studiujZawodowo
      
      
----------Reklama--------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama