UWAGA!

Spółdzielnia socjalna szansą dla bezrobotnych

Chcesz dowiedzieć się, jak założyć spółdzielnię socjalną – przyjdź na bezpłatne warsztaty, które odbędą się podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki 24 maja w sali wykładowej 220 budynku Uczelni przy Al. Grunwaldzkiej 137.

Spółdzielnia socjalna to ogromna szansa dla osób zaliczanych do grup defaworyzowanych. Jest propozycją skierowaną przede wszystkim do osób bezrobotnych, bezdomnych, uzależnionych, chorych psychicznie, uchodźców czy niepełnosprawnych, które z różnych względów nie chcą lub nie są w stanie samodzielnie podejmować działalności gospodarczej. Chcą natomiast podjąć wspólne, grupowe działania gospodarcze, rozłożyć i ograniczyć ryzyko prowadzenia własnego biznesu, realizując również cele społeczne.
       Przedmiotem działalności spółdzielni socjalnej jest prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę członków. Przykładami takiej działalności mogą być np. spółdzielnia krawcowych czy spółdzielnia opieki nad ludźmi starszymi.
       Warsztaty trwać będą od godz. 9 do godz. 15, w grupach. Wstęp wolny!
      
      
      
Aleksandra Thiede, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Mam taki certyfikat juz dawno. Ukonczyąem łodobny kurs. I co? Byłbym samobujca, albi masochista, gdybym chciał otworzyc społdzielnie socjalna w Elblagu. Czemu? Nie mam kasy na łapowki elblaskim urzedasom. Na ddzien dzisiejszy chyba zadna spułdzielnia juz nie działa w Elblagu bo. .. znisacayli je lokalni urzednicy. Zapytajcie Mariusza Lewandowskiego, on wie najlepiej, jak mu UM skutecznie zniszczył społdzielnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koło-wrotek(2013-05-22)
 • co za bzdura, sama starosc w tym elblagu zostala i ciekawa ja byc skad ja mam zebrac tyle osob (gdzie moi przyjaciele wyjechali za granice za chlebem) super!!!!! z pierwszej lapanki pobrac ludi z ulicy i zaczac ryzykowac wypali, nie wypali a moze wypali, nie, nie wypali!!!!! powalony kraj i rzad
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmeczona glupota(2013-05-22)
 • Spółdzielnia socjalna ? ha ha ha, sranie w banie; )
Reklama