UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studenci jak cyrkowcy

Elbląg, Studenci jak cyrkowcy

Stowarzyszenie absolwentów PWSZ - Pro Academicus zaczyna realizację nowego projektu pn. „Odjazdowy Teatr Cyrkowy”.

Projekt, który jest skierowany do studentów PWSZ, otrzymał dofinansowanie od Narodowej Agencji Programu Młodzież w Działaniu.
       - Do realizacji przedsięwzięcia zainspirował nas spektakl teatru ulicznego - „Teatr snów", który we wrześniu 2008 r. przyjechał do Elbląga w ramach projektu organizowanego przez Światowid - mówią twórcy projektu, Aleksandra Ławecka i Paweł Kulasiewicz. - Swoim działaniem chcielibyśmy przełamać stereotyp, że młodzi ludzie nastawieni są tylko na konsumpcję, chcemy też nabyć nowych umiejętności podczas licznych szkoleń kuglarskich. Zamierzamy też tę wiedzę i umiejętności przekazać dzieciom z Elbląga i okolic - dodają.
       Działania projektu to m. in. nauka chodzenia na szczudłach, podstawy żonglerki, tańca z ogniem i zajęcia z zakresu pracy w grupie. – Chcemy stanowić alternatywę dla zorganizowanych ośrodków kultury, tworząc w Elblągu, mieście, mimo swojego uroku, mało atrakcyjnym dla studentów, opcje innowacyjnych działań artystycznych - wyjaśni grupa zaangażowana w projekt.
       Oprócz warsztatów kuglarskich i przygotowania spektaklu teatru ulicznego, ma zostać nawiązana współpraca z trzema szkołami wiejskimi z okolic Elbląga, gdzie studenci zaprezentują swoje przedstawienie i podzielą się z dziećmi nabytymi umiejętnościami. -Dzieci ze wsi, przez, często dużą odległość do ośrodków kultury, mają zmniejszone szanse rozwoju swoich zainteresowań. Chcemy pokazać im, jak świat może być kolorowy przy odrobinie chęci i pomysłów. Nasz spektakl będzie łączył w sobie różne techniki cyrkowe. Inspiruje nas również działalność Kaczego Bagna-ośrodka szkoleniowego, kuźni talentów kuglarskich, który stworzyli młodzi ludzie ze wsi. Chcielibyśmy nauczyć się od nich, jak stworzyć coś takiego w Elblągu i jak ciekawie organizować czas innym - mówią uczestniczki projektu, studentki PWSZ, Dominika Grenda i Asia Niewiadomska.
       Działania rozpoczną się od szkolenia „Metody integrujące grupę", gdzie uczestnicy dowiedzą się, jak odnaleźć swoje miejsce w grupie, jak odpowiednio wykorzystać potencjał poszczególnych osób, a także jak twórczo rozwiązywać problemy.
       Kolejne działania to szkolenie z pierwszej pomocy oraz kwietniowe warsztaty cyrkowe w Kaczym Bagnie.
      
       Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.
      
      
Małgorzata Burjan
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama