UWAGA!

Studenci świętowali mikołajki

 Elbląg, Studenci świętowali mikołajki
fot. Krzysztof Bil

Suszarkę do włosów, wycieczkę na Kubę, więcej godzin rektorskich, koncert Andrea Bocelli w Toskanii to tylko niektóre odpowiedzi studentów zapytanych, co w tym roku chcieliby dostać na Mikołajki. Jednak dziś (5 grudnia) to sami studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wcielili się w rolę św. Mikołaja. Podczas Mikołajkowego Dnia Studenckiego zbierali pieniądze na pomoc dla Sandry, uczennicy IV LO w Elblągu i podopiecznej Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak. Zobacz zdjęcia.

- Zapraszamy na poczęstunek w postaci tostów z szynką i serem, a z samym serem dla wegetarian. Mamy mandarynki, kawę i herbatę, a nawet gorącą czekoladę – zachęca do skosztowania "mikołajkowego lunchu" Tomasz Bagiński z Rady Studentów PWSZ. Tuż obok niego, w studenckim bufecie rozstawiają się członkowie koła fotograficznego. - Przygotowaliśmy dla chętnych sesję zdjęciową na świątecznym tle – mówi Adrian Wiżyń z drugiego roku informatyki. - Każdy może przyjść i zrobić sobie zdjęcie, np. w czapce Mikołaja.

Nieopodal studenci z Turcji i Hiszpanii, studiujący na PWSZ w ramach programu Erasmus+, opowiadają o swoich krajach i kulturze, zachęcając jednocześnie do poczęstowania się zrobionymi przez nich specjałami. Kawałek dalej, na szkolnym korytarzu, po specjalnie przygotowanym przez Sekcję Future3D torze przeszkód, jeździ zdalnie sterowany model samochodu. Tłem dla wszystkich wymienionych atrakcji jest świąteczna muzyka, którą grają na żywo studenci z koła Akustyk.

- Jestem zadowolona, że organizowanie "mikołajkowego lunchu" jest kontynuowane – mówi Weronika Wójcik, pomysłodawczyni zeszłorocznej akcji, studentka pierwszego roku pedagogiki medialnej. - Okres świąteczny szczególnie sprzyja temu, żebyśmy otwierali serce na drugiego człowieka. Cieszy mnie szczególnie to, że oprócz Rady Studentów i Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą, w Mikołajkowy Dzień Studencki włączają się także koła naukowe i uczestnicy programu Ersamus+. To doskonała okazja dla integracji studentów ze wszystkich instytutów i oczywiście szansa na zrobienie czegoś dobrego.

Przewodnicząca Rady Studentów Patrycja Augustyniak podkreśla, że Mikołajkowy Dzień Studencki to nie jedyna charytatywna akcja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. - Dwa dni temu Studenckie Koło Myśli Społecznej i Politycznej Seneka prowadziło kolejną już edycję Ciastomanii, z której pieniądze zostały przekazane na Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi. Wolontariat Instytutu Pedagogiczno-Językowego organizuje obecnie zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, podczas której gromadzą karmy, koce i wszelkie najpotrzebniejsze rzeczy, a w przyszłym tygodniu będą przeprowadzali kiermasz ciast. Z kolei na początku przyszłego roku czekają nas przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którą kolejny już raz włączy się elbląska PWSZ.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama