UWAGA!

Studenci z Karlsruhe na praktykach w PWSZ

 Elbląg, Studenci z Karlsruhe na praktykach w PWSZ
(fot. PWSZ)

Już po raz drugi PWSZ w Elblągu gości studentów informatyki z Walter-Eucken-Schule z Karlsruhe. Dziewiątka niemieckich studentów przyjechała do Elbląga, aby odbyć praktyki studenckie w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci - informuje Biuro Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

W ciągu 3-tygodniowego pobytu studenci odbędą kursy informatyczne w ramach Akademii Microsoft prowadzonych przez PWSZ, będą również uczestniczyć w warsztatach w elbląskich firmach Alstom Power, „OPEGIEKA”, Koncernie Energetycznym Energa w Elblągu a także w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku.
     Uczestnicy warsztatów zapoznają się z zintegrowanymi systemami zarządzania, system CAD/CAM, systemami dystrybucji, zarządzaniem dużymi aglomeracjami miejskimi oraz z działaniem sieci Pionier. Ze wszystkich szkoleń i warsztatów uzyskają certyfikaty.
     W wolnych chwilach niemieccy goście będą zwiedzać Elbląg i jego okolice. W planach mają wycieczki do Kadyn, Fromborka i na zamek w Malborku, a jeżeli dopisze pogoda, także do Krynicy Morskiej.
     Młodzi Niemcy zamieszkali w Domu Studenckim przy ul. Wspólnej. Podczas całego pobytu będą się nimi opiekować pracownicy i studenci PWSZ w Elblągu.
     Za miesiąc elbląscy studenci pojadą do Karlsruhe, aby odbyć swoje 15- tygodniowe praktyki w firmach z sektora IT. Wyjazd studentów PWSZ w Elblągu na praktyki możliwy jest dzięki udziałowi uczelni w nowym programie edukacyjnym UE na lata 2007-2013 „Uczenie się przez całe życie” (The Lifelong Learning Programme).
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama