UWAGA!

Studenci z Karlsruhe na praktykach w PWSZ

Elbląg, Studenci z Karlsruhe na praktykach w PWSZ

Po raz czwarty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gości studentów informatyki z Walter-Eucken-Schule z Karlsruhe. Za miesiąc nasi studenci pojadą do Niemiec.

Trzynastka niemieckich studentów przyjechała do Elbląga, aby odbyć praktyki studenckie w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci. W ciągu trzytygodniowego pobytu (1-19 września) studenci odbywają kursy informatyczne w ramach Akademii Microsoft prowadzonych przez PWSZ. Uczestniczą również w warsztatach w elbląskich firmach - Alstom Power, OPEGIEKA, Koncernie Energetycznym Energa, a także w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku. Zapoznają się ze zintegrowanymi systemami zarządzania, system CAD/CAM, systemami dystrybucji, zarządzaniem dużymi aglomeracjami miejskimi oraz z działaniem sieci Pionier. Ze wszystkich szkoleń i warsztatów uzyskają certyfikaty.
       W wolnych chwilach niemieccy goście mają możliwość poznania Elbląga oraz jego okolic. W programie zawarto m.in. zwiedzanie Zamku w Malborku, wycieczkę do Krynicy Morskiej oraz Sztutowa (ze zwiedzaniem Muzeum Stutthof), spacer po Westerplatte i Gdańskiej starówce.
       - Podczas całego pobytu opiekę nad niemieckimi studentami sprawują studenci PWSZ - informuje Justyna Kosciuk z PWSZ. - Jest to bardzo dobra okazja dla naszych studentów informatyki na poznanie swoich przyszłych gospodarzy, bowiem już za miesiąc pojadą oni do Karlsruhe, aby odbyć swoje 15- tygodniowe praktyki w firmach z sektora IT. Wyjazd studentów PWSZ w Elblągu na praktyki możliwy jest dzięki udziałowi uczelni w Programie Erasmus „Uczenie się przez całe życie”.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pracy dla informatyków jak nie było tak nie ma w Elblągu, więc kierunek średnio trafiony
 • To właśnie tak jest oni przyjeżdżają do nas pozwiedzać a my do nich wyrwać kilka euro bo tu nie ma gdzie :) To |Właśnie ten cud PO. :--))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gremlin(2009-09-16)
 • ". .bowiem już za miesiąc pojadą oni do Karlsruhe, aby odbyć swoje 15- tygodniowe praktyki w firmach z sektora IT. .. " hah a studenci z Karlsruhe nawet nie znają tych firm do których jadą nasi studenci:P firmy drugiej kategorii a i żyć tam muszą za swoje bo za 100Euro które mają na miesiąc dla siebie ciężko wyżyć tym bardziej że w weekendy muszą sami sobie zapewnić prowiant. .
 • Dadzą w palnik pewnie. .. .
 • A jak z praca po PWSZ można dostać, czy patrzą tak samo jak po prywatnych ??
 • Z tego co wiem studenci wyjezdzajacy na praktyki dostaja o wiele wiecej niz wymienione przez Ciebie 100euro. Polemizowalbym z tym, ze firmy przyjmujace naszych studentow sa drugiej kategorii. Jesli nie chcesz jechac, nikt Cie nie zmusza do wyjazdu. Po drugie, studenci wyjezdzajacy na praktyki za granice MOGA SAMI znalezc sobie firmy, nie sa zmuszani do wyjazdu do tych firm 2 kategorii. Na innych uczelniach NIKT NIKOMU nie zalatwia miejsca praktyk.
Reklama