UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studencka wymiana „za darmo”

W maju 2007 roku Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna otrzymała nową, prestiżową kartę Erasmus University Charter w wersji extended (rozszerzonej). Dzięki niej studenci wyjeżdżający na wymianę międzynarodową nie ponoszą żadnych kosztów finansowych. Najbliższy taki wyjazd elbląskich żaków planowany jest we wrześniu.

Karta Erasmus University Charter upoważnia do starania się o unijne fundusze na realizację wymiany studentów i kadry oraz praktyk studenckich w ramach Programu Socrates-Erasmus. Uzyskanie karty Erasmusa poprzedziło złożenie wniosku do Komisji Europejskiej w Brukseli w lutym 2007 r. Wniosek zawierał m.in. Deklarację Polityki Europejskiej (European Policy Statement), w której były zawarte trzy pytania odnośnie funkcjonowania i przyszłości uczelni. Złożony wniosek otrzymał oceny bardzo dobre, co przesądziło o przyznaniu Karty Erasmusa. Koordynatorem Uczelnianym Programu Socrates-Erasmus jest Radosław Stojek.
     - Cieszymy się ogromnie, jest to duże wyróżnienie, gdyż znaleźliśmy się w gronie najlepszych uczelni w Polsce, ale jednocześnie mamy świadomość, że nagroda ta zobowiązuje - mówi Radosław Stojek. - Nadchodzący rok akademicki będzie wyjątkowy z uwagi na trwające przygotowania do wymiany studentów i kadry z uczelniami partnerskimi uczestniczącymi w programie Socrates-Erasmus - podkreśla. - Pierwszy taki wyjazd elbląskich studentów zaplanowany jest na wrzesień tego roku. Studenci, którzy zostali zakwalifikowani do wyjazdu, przeszli kilka szczebli weryfikacji, w tym znajomość języka obcego - angielskiego lub niemieckiego - w stopniu bardzo dobrym. Cieszy mnie również fakt, że zakwalifikowały się osoby, które posiadają stypendium naukowe, gdyż bardzo dobre wyniki w nauce są także jednym z kilku warunków, które musi spełnić student, aby zostać stypendystą Erasmusa.
     Dzięki wymianie w ramach programu Socrates- Erasmus studenci wyjeżdżający na naukę lub praktyki nie ponoszą kosztów finansowych związanych z wyjazdem. Jest to bez wątpienia ogromne odciążenie i tak skromnego budżetu dzisiejszego studenta. Z tej możliwości wyjazdu skorzystało już do tej pory wielu elbląskich studentów.
     W lutym 2007 r. z wymiany studenckiej wróciła studentka EUH-E Agnieszka Bereziuk, która przebywała w FH Eberswalde w Niemczech. Jest to uczelnia partnerska, z którą EUH-E podpisała umową w 2005r. Umowa dotyczyła współpracy miedzy uczelniami, w tym możliwości realizacji praktyk studenckich.
     - Cieszę się, że uczelnia posiada takie możliwości, aby uczestniczyć w międzynarodowym programie Socrates - Erasmus - mówi Agnieszka Bereziuk. - Jestem bardzo zadowolona, iż zakwalifikowałam się do wyjazdu. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które będzie procentowało w przyszłości.
     Agnieszka przebywała w Niemczech od września 2006 r. do lutego 2007 r.
     - Stypendia programu Socrates-Erasmus cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów, którzy chcą zdobywać wiedzę, doświadczenie, poznawać nowych ludzi, kulturę, wszystko to co w kontaktach międzyludzkich jest wartością nieocenioną - mówi Radosław Stojek. - My jako uczelnia staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych studentów i staramy się poszerzać kontakty międzynarodowe z ośrodkami akademickim na całym świecie. - Jako Koordynator Uczelniany Programu Socrates-Erasmus życzę wszystkim studentom ubiegającym się o stypendium Erasmusa bardzo dobrych wyników w procesie rekrutacji - dodaje.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama