UWAGA!

Studentki EUH-E w Eberswalde

Elbląg, W Eberswalde.
W Eberswalde.

Trzy studentki II roku Wydziału Administracji EUH-E: Judyta Przezdomska, Katarzyna Marcewicz i Anna Jankowska, w ramach programu Socrates-Erasmus spędziły trzy dni w Fachhochschule Eberswalde w Niemczech.

- Jednym z założeń Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej jest kreowanie współpracy zagranicznej. Temu służyła niedawna wizyta studyjna naszych studentów i kadry dydaktycznej w niemieckiej uczelni Fachhochschule Eberswalde - mówi Radosław Stojek, kierownik Centrum Promocji EUH-E.
     Teraz celem wizyty trójki studentek był udział w międzynarodowym seminarium pod hasłem „Intercultural management”, który pozwolił im na zapoznanie się wymogami językowymi i merytorycznymi uczelni niemieckiej.
     - Taki pierwszy kontakt z uczelnią zagraniczną jest bardzo ważny - dodaje Radosław Stojek. - Pomaga stosownie się przygotować do przyszłorocznej wymiany studenckiej w ramach programu Socrates-Erasmus. Z relacji studentek wynika, że takie wizyty studyjne pomagają przezwyciężyć pierwszy stres związany z wyjazdem, jak również nawiązać pierwsze kontakty zarówno z niemieckimi studentami, jak i kadrą dydaktyczną. Jako uczelnia staramy się zachęcać studentów do podejmowania studiów na zagranicznych uczelniach. Cieszy nas fakt, iż dzięki programowi Socrates-Erasmus z roku na rok coraz większa liczba studentów ma taką możliwość i chętnie z niej korzysta. Wizyta naszej delegacji to efekt umowy podpisanej w 2006 r. pomiędzy EUH-E a Fachhochschule Eberswalde. Porozumienie zobowiązuje obie strony do wymiany studenckiej w ramach programu Socrates-Erasmus. Jesienią planowana jest kolejna, trzecia już wymiana naszych studentów. Jest to duży powód do satysfakcji, ponieważ dzięki tej współpracy możliwa jest nie tylko wymiana studentów, ale również realizacja wspólnych projektów naukowych.
     - Wyjazd do Niemiec wspominamy bardzo miło, miałyśmy możliwość nie tylko obserwacji, ale i doświadczenia niemieckich zwyczajów i uczestnictwa w interkulturalnych zajęciach. Ponadto zostałyśmy bardzo serdecznie przyjęte przez władze niemieckiej uczelni, kadrę akademicką i studentów. Poznałyśmy również niemiecki system edukacji, który wraz z niemiecką mentalnością tworzy bardzo skuteczny i efektywny poziom kształcenia. Pomimo krótkiego pobytu wyjazd był wspaniałym doświadczeniem, którego życzymy każdemu studentowi - zgodnie twierdzą Judyta Przezdomska, Katarzyna Marcewicz i Anna Jankowska.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niezle studentki zwlaszcza te po lewej
 • Studentki jak tralala ci po lewej :) buhahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student - on(2008-06-03)
 • Studentki PWSZ IE również są na stypendium w ramach tego samego programu unijnego, także na Fachhochschule, ale w innym mieście- Stralsundzie. I dzielnie sobie tam radzą. Pozdrawiam wszystkich studentów, którzy mają odwagę, chęci i zapał do korzystania co daje nam członkowstwo w UE. Z belferskim pozdrowieniem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusaczka(2008-06-04)
 • Studenci PWSZ na stypendia wyjezdzaja nie tylko do Niemiec:-)) Sama bylam semestr w ramach Socratesa na Lotwie, ale o mnie nikt nie napisal:((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Svejka(2008-06-05)
Reklama