UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces studentów PWSZ w Elblągu

Elbląg, Sukces studentów PWSZ w Elblągu

Na przełomie października i listopada 2014 roku studenci Filologii angielskiej, w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Mateusz Lewandowski oraz Dawid Świonder wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Tłumacze na Start".

Konkurs zorganizowany był przez agencję tłumaczeń i szkołę językową we współpracy z British Council i 20 uczelniami partnerskimi. Konkurs miał na celu ułatwienie rozpoczęcia kariery zawodowej w roli tłumacza, jak również zapoznanie młodych adeptów zawodu ze specyfiką tłumaczeń biznesowych.
       W pierwszym etapie, przeprowadzonym na uczelniach partnerskich, uczestnicy mieli do przetłumaczenia fragment dokumentu o tematyce finansowej , dotyczący budżetu jednostek samorządu terytorialnego. W finałowej rozgrywce zakwalifikowane osoby tłumaczyły fragment zapisu regulującego ograniczenia konkurencji między partnerami handlowymi.
       W konkursie łącznie udział wzięło 172 studentów, z których 31 zakwalifikowało się do finałowej części. W finale, 21 listopada konkurowało ze sobą 27 osób. W gronie autorów pięciu najlepszych tłumaczeń znaleźli się studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (Dawid Świąder) oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwycięscy mieli zagwarantowane praktyki zawodowe w agencji i roczny kurs wybranego języka obcego. Dla osób, które zajęły 2-4 miejsca British Council ufundował voucher na wybrany egzamin pozwalający uzyskać certyfikat znajomości języka obcego.
       Gratulujemy!
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama