UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Takich magistrów jeszcze w Elblągu nie było

 
Elbląg, Takich magistrów jeszcze w Elblągu nie było
fot. Anna Dembińska

29 absolwentów kierunku pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w PWSZ w Elblągu odebrało dziś dyplomy. To pierwsi studenci z tytułem magistra w historii tej uczelni. Zobacz zdjęcia.

- To jedyne bezpłatne studia magisterskie w Elblągu – cieszył się w 2016 r. rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk .
       Uczelnia otrzymała pozytywną decyzję MNiSW na prowadzenie studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Pedagogika.
       - Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie – zapowiadała mgr Teresa Kubryń, Dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu. - Stosowany system boloński przewiduje elastyczność w wyborze niektórych przedmiotów i dopasowanie zestawu zajęć do własnego kierunku rozwoju kariery naukowej lub zawodowej. Absolwenci studiów II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magistra i są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, rozpoczęcia studiów podyplomowych lub studiów doktoranckich.
       Dziś (10 lipca) przyszedł czas na postawienie „kropki nad i”, czyli wręczenie dyplomów absolwentom specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. A tych było 29 (28 pań i jeden pan).
       - W 2009 r. obroniłam pracę licencjacką, ale dopiero teraz zdecydowałam się ukończyć dwuletnie studia magisterskie – przyznała Marlena Kowalska. - Licencjat nie daje mi uprawnień pedagogicznych, ponadto zdecydowały względy finansowe (nauka w Elblągu jest darmowa), nie musiałam też dojeżdżać do innego miasta. Było ciężko, dużo materiału do ogarnięcia, ale to były przyjemne studia, które dały dużo radości i zdecydowanie poszerzyły naszą wiedzę – zaznaczyła świeżo upieczona pani magister. - Może teraz doktorat, jeśli utworzą w Elblągu - zastanawiała się nad przyszłością.
       Marlena Kowalska szuka pracy i liczy, że znajdzie ją w wyuczonym zawodzie.
       - Możemy szukać zatrudnienia na świetlicach szkolnych, jako pedagog szkolmy lub asystent rodziny – dodała Katarzyna Wojtasiak, również absolwentka.
       Z dzisiejszej uroczystości był zadowolony rektor PWSZ.
       - Jak na pierwszy raz to całkiem nieźle, można nawet powiedzieć, że to mały sukces – mówił prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk . - Natomiast, jak oni się sprawdzą w pracy, to się dopiero okaże. Mając jednak doświadczenie z pierwszym stopniem studiów wydaje się, że dają sobie radę bardzo dobrze.
       Czy uczelnia ma plany na kolejne studia magisterskie, na innych kierunkach?
       - To jest szerszy temat, bo uczelnia regionalna nie powinna na zbyt wielu kierunkach kształcić magistrów – wyjaśniał rektor. - Chodzi o to, by młodzież po drugi stopień udawała się do innych ośrodków, w trosce o rozwój kompetencji społecznych. Takich możliwości może nie dać nieustające kształcenie w uczelni regionalnej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama