UWAGA!

Takich magistrów jeszcze w Elblągu nie było

 Elbląg, Takich magistrów jeszcze w Elblągu nie było
fot. Anna Dembińska

29 absolwentów kierunku pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w PWSZ w Elblągu odebrało dziś dyplomy. To pierwsi studenci z tytułem magistra w historii tej uczelni. Zobacz zdjęcia.

- To jedyne bezpłatne studia magisterskie w Elblągu – cieszył się w 2016 r. rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk .
       Uczelnia otrzymała pozytywną decyzję MNiSW na prowadzenie studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Pedagogika.
       - Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie – zapowiadała mgr Teresa Kubryń, Dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu. - Stosowany system boloński przewiduje elastyczność w wyborze niektórych przedmiotów i dopasowanie zestawu zajęć do własnego kierunku rozwoju kariery naukowej lub zawodowej. Absolwenci studiów II stopnia otrzymują tytuł zawodowy magistra i są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej, rozpoczęcia studiów podyplomowych lub studiów doktoranckich.
       Dziś (10 lipca) przyszedł czas na postawienie „kropki nad i”, czyli wręczenie dyplomów absolwentom specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. A tych było 29 (28 pań i jeden pan).
       - W 2009 r. obroniłam pracę licencjacką, ale dopiero teraz zdecydowałam się ukończyć dwuletnie studia magisterskie – przyznała Marlena Kowalska. - Licencjat nie daje mi uprawnień pedagogicznych, ponadto zdecydowały względy finansowe (nauka w Elblągu jest darmowa), nie musiałam też dojeżdżać do innego miasta. Było ciężko, dużo materiału do ogarnięcia, ale to były przyjemne studia, które dały dużo radości i zdecydowanie poszerzyły naszą wiedzę – zaznaczyła świeżo upieczona pani magister. - Może teraz doktorat, jeśli utworzą w Elblągu - zastanawiała się nad przyszłością.
       Marlena Kowalska szuka pracy i liczy, że znajdzie ją w wyuczonym zawodzie.
       - Możemy szukać zatrudnienia na świetlicach szkolnych, jako pedagog szkolmy lub asystent rodziny – dodała Katarzyna Wojtasiak, również absolwentka.
       Z dzisiejszej uroczystości był zadowolony rektor PWSZ.
       - Jak na pierwszy raz to całkiem nieźle, można nawet powiedzieć, że to mały sukces – mówił prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk . - Natomiast, jak oni się sprawdzą w pracy, to się dopiero okaże. Mając jednak doświadczenie z pierwszym stopniem studiów wydaje się, że dają sobie radę bardzo dobrze.
       Czy uczelnia ma plany na kolejne studia magisterskie, na innych kierunkach?
       - To jest szerszy temat, bo uczelnia regionalna nie powinna na zbyt wielu kierunkach kształcić magistrów – wyjaśniał rektor. - Chodzi o to, by młodzież po drugi stopień udawała się do innych ośrodków, w trosce o rozwój kompetencji społecznych. Takich możliwości może nie dać nieustające kształcenie w uczelni regionalnej.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama