UWAGA!

Tutaj powstanie dronarium

 
Elbląg, Dronarium ma powstać w budynku akademiku PWSZ przy ul. Wspólnej
Dronarium ma powstać w budynku akademiku PWSZ przy ul. Wspólnej (fot. Michał Skroboszewski)

Dronarium, pracownię projektowania 3D i pracownie dla kół naukowych chce zbudować Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Inwestycja opiewa na 20 milionów złotych i ma być gotowa do końca 2021 roku.

- Wyłoniliśmy niedawno inżyniera kontraktu tej inwestycji, musimy wyłonić wykonawcę dokumentacji technicznej. Myślę za za około dwa lata z okładem powinniśmy ją zreralizować – mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu.
       Uczelnia na realizację projektu przeznaczy 20,5 mln złotych. W byłym akademiku przy ul. Zacisze powstaną pracownie dla kół naukowych, a na najniższej kondygnacji – pracownia projektowania trójwymiarowego. Z kolei w budynku przy ul. Wspólnej, gdzie mieści się akademik, swoje miejsca ma mieć dronarium, czyli pracownia budowy dronów.
       - W ostatnich latach pozyskaliśmy w sumie 45 milionów złotych na różnego rodzaju projekty, m.in. na realizację praktyk zawodowych, Startup House, projekt „Uczelnia trzeciej generacji” i właśnie na pracownie. To suma równa półtarokrotności naszego rocznego budżetu – dodaje rektor Walczyk. - Jesteśmy na początku aktualizacji naszej strategii, mając w perspektywie kolejne 10 lat rozwoju naszej uczelni. Wszystko przecież zmienia się bardzo dynamicznie, w państwie, w relacjach na rynku pracy. Jesteśmy gotowi na przyjmowanie na studia obcokrajowców, czynimy w tej sprawie starania.
       Drony, projektowanie 3D i ochrona środowiska to kierunki, w których elbląska PWSZ będzie rozwijać swoją naukową działalność.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama