UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ubezpieczony student

Jak co roku uczelnie proponują studentom skorzystanie z oferty ubezpieczenia NNW w ramach grupowego, dobrowolnego ubezpieczenia studentów. Uczelniane ubezpieczenie jest często korzystniejsze niż indywidualne - oferowane przez firmy, dlatego warto się nim zainteresować.

Ubezpieczenie NNW to Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Co oznacza, że w razie wypadku (np. złamanie, zwichnięcie) lub zdarzenia (np. krwotok, pogryzienie przez psa czy pobyt w szpitalu) - firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie, które rekompensuje w pewnym stopniu poniesione koszty z tym związane np. rehabilitację.
     Oczywiście, kwota wypłacanego odszkodowania zależy od stopnia utraty zdrowia i od tego, na jaką kwotę został student ubezpieczony. Stawki i składki na ubezpieczenie są różne i zależą od tego, z jaką firmą uczelnia podpisała umowę.
     Okres ubezpieczenia to najczęściej: od początku października bieżącego roku do końca września roku następnego. Obejmuje wakacje, ferie zimowe, praktyki studenckie oraz okres prywatnie spędzanego czasu poza uczelnią. Ubezpieczenie zazwyczaj nie obejmuje kosztów leczenia za granicą ani skutków uprawiania sportów wyczynowych (urazy podczas zawodów lub wykonywania pracy np. instruktora).
     Wykupienie tego ubezpieczenia jest dobrowolne, dlatego nie każdy student musi się na nie decydować. Korzyści wykupu ubezpieczeń w razie wypadku są proste: im więcej ubezpieczeń posiadasz, tym więcej odszkodowań dostaniesz. Składka uczelnianego ubezpieczenia jest niska - warto jednak przed podjęciem decyzji dokładnie przeczytać jego warunki.
     Uczelnie zachęcają również do wykupienia ubezpieczenia NNW w przypadku, kiedy student planuje odbycie praktyk zawodowych. Firmy oraz instytucje niechętnie patrzą na nieubezpieczonego praktykanta i często wymagają, aby ubezpieczenie wykupił.
     Inną opcją popularną wśród studentów jest kupno karty Euro<26 STUDENT, która oprócz ubezpieczenia uprawnia również do wielu zniżek. Ubezpieczenie oferowane jest w trzech wariantach: World, Sport oraz Polska.
     Polisa World dla podróżników i turystów obejmuje koszty leczenia za granicą do 60 tys. euro, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 20 tys. zł oraz OC - czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej do 50 tys. euro. Koszt karty z polisą World wynosi 65 zł.
     Polisa Sport dla wyczynowych sportowców obejmuje koszty leczenia za granicą do 60 tys. euro, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków do 20 tys. zł oraz OC do 50 tys. euro. Koszt karty z polisą Sport to 85 zł.
     Polisa Polska dla studentów pozostających w kraju obejmuje jedynie Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 20 tys. zł, a karta z taką polisą kosztuje 45 zł.
     Szczegóły na stronie www.euro26.pl.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama