UWAGA!

Vivat Akademia, vivant Professores!

 Elbląg, Vivat Akademia, vivant Professores!
fot. AD

W sobotę (2. października) o godz. 10 na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się inauguracja roku akademickiego 2010/2011. Podczas tej uroczystości miało miejsce oddanie nowego obiektu dydaktycznego. Zobacz zdjęcia.

Oprócz zacnej kadry naukowo-dydaktycznej, władz uczelnianych, studentów i absolwentów na uroczystości inauguracyjnej w EUH-E obecni byli m. in. przedstawiciele Parlamentu Rzeczpospolitej Polski poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski, senator Sławomir Sadowski oraz poseł Tadeusz Naguszewski. Uroczystość uświetnił śpiew chóru uczelnianego "Cantata" pod dyrekcją Marty Drózy-Kulkowskiej.
       - Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna inauguruje dziś dziewiąty rok swojego funkcjonowania - powiedziała w swoim wystąpieniu Rektor uczelni, dr Magdalena Dubiella- Polakowska, prof. EUH-E - Jest to uczelnia z jednej strony otwarta na wyzwania epoki informacyjnej, z drugiej głęboko zakorzeniona w realiach i potrzebach ludzi tu żyjących i pracujących. Uczelnia realizuje z powodzeniem wiele nowych inwestycji. Jedną z nich jest udostępnienie nowego obiektu dydaktycznego wydziału Nauk o Zdrowiu. Dzisiaj odbędzie się uroczyste otwarcie tego nowego obiektu, na które pragnę wszystkich serdecznie zaprosić. Do dyspozycji naszych studentów oddajemy pięć sal wykładowych, jedną salę seminaryjną oraz trzy laboratoria w pełni wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i komputerowy. Należy podkreślić, iż zmodernizowane pomieszczenia poprzez swoją wielofunkcyjność pozwolą na prowadzenie zajęć dydaktycznych na możliwie najwyższym poziomie - dodała pani Rektor.
       Obecnie uczelnia kształci na siedmiu kierunkach, są nimi: administracja, pedagogika, zarządzanie, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz nowość - zdrowie publiczne. W ramach nowego kierunku uruchomionych zostanie 14 specjalności, m. in. ubezpieczenia zdrowotne, promocja zdrowia, odnowa biologiczna i rekreacja, protetyka słuchu, higiena dentystyczna, technika ortopedyczna, przedstawiciel medyczny, medycyna estetyczna i pielęgnacja urody. Zdobyte podczas tych studiów kwalifikacje umożliwią zatrudnienie absolwenta w zakładach opieki zdrowotnej oraz w instytucjach zajmujących się ochroną i promocją zdrowia.
       W planach uczelni jest jeszcze uruchomienie nowych kierunków: ekonomii I stopnia oraz fizjoterapii II stopnia. EUH-E prowadzi także kształcenie na tzw. kierunkach pomostowych (dla pielęgniarek posiadających aktualne prawo wykonywania zawodu) dofinansowanych ze środków UE. Z bezpłatnych studiów w nowym roku akademickim skorzysta 100 pielęgniarek. Wszystkie oferowane przez EUH-E kierunki posiadają akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Ponadto na pielęgniarstwie, pedagogice i administracji uczelnia kształci na poziomie studiów II-ego stopnia.
       Podczas dzisiejszej uroczystości nastąpiło wręczenie nagród i listów gratulacyjnych kadrze naukowo-dydaktycznej oraz najlepszym absolwentom i studentom. Wręczono również dyplomy absolwentom studiów magisterskich jednolitych kierunku pedagogika.
       Po odśpiewaniu przez chór "Cantata" studenckiej pieśni hymnicznej "Gaudeamus igitur" nastąpiła uroczysta immatrykulacja i wręczenie indeksów nowo przyjętym studentom. W tym roku w poczet studentów zostało zaliczonych ponad 1450 osób. Uroczystość zwieńczył wykład prof. zw. dra hab. Jana Talara pt "Wybrane zagadnienia teoretyczne i praktyczne w rehabilitacji chorych w stanach krytycznych po przebytych urazach czaszkowo-mózgowych."
       Po zakończeniu części oficjalnej Senat uczelni, goście i studenci zaproszeni zostali do otwarcia nowego obiektu dydaktycznego.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • super :) świetne pomieszczenie aż chcę się zasiąść do nauki; )
 • co za uczelnia, co za kierunki haha nic tylko sie ksszzzztalccciccc :) go to UNIWERK GDANSKI ORAZ UJ. .itp. szkoda kasy na elblaskie "wyzsze" :P
 • Vivat Akademia, vivat Professores, Vivat produkcja bezrobotnych z tytulem magistra - czyli kawał dobrej i nikomu nie potrzebnej roboty. .. .a po skonczonych studiach macie zgwarantowane wieloletnie staze wspierane przez urzad miasta i samorzad za 400 zl/mc.
 • Tylko słowa w tytule i dwa z nich napisane z błędami. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gal A.(2010-10-03)
 • Przyszli bezrobotni. .. I co z tego? Może chcą być bezrobotni? Im więcej osób na zasiłkach, tym szybciej ten kraj upadnie.
Reklama