UWAGA!

Warsztaty dla dzieci i rodziców za nami

 
Elbląg, Warsztaty dla dzieci i rodziców za nami
fot. nadesłana

W ramach XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny 9 czerwcaw Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców.

Zajęcia plastyczne pt. „Mali Eugeniusze”, rozwijające zdolności i wyobraźnię twórczą, przygotowała i poprowadziła pani Anna Stoltman-Stefaniak – instruktorka i animatorka działalności twórczej dzieci i dorosłych i studentka III roku pedagogiki EUHE. Dzieci pod opieką pani instruktor i wspierającej ją pani Joanny Fedyny wykonały i ozdobiły anioła (każde dziecko samodzielnie). Na dwie godziny wszyscy uczestnicy warsztatów zamienili się w malarzy, projektantów i konstruktorów w jednej osobie. Przed ozdobieniem drewnianej figurki dzieci pomalowały ją z wszystkich stron . Następnie każdy zamienił się w projektanta i za pomocą patyczka , farb i brokatu ozdobił pięknie anielską sukienkę. Po wyschnięciu wszystkich elementów, dotychczasowi malarze i zdobnicy przemienili się w konstruktorów i za pomocą kleju połączyli trzy części anioła w jedno. Własnoręcznie ozdobiony anioł został „ ochrzczony” przez uczestników Aniołem Rodzinnym. Na zajęciach panowała radosna atmosfera, były przerwy na wesołe zabawy, a podczas pracy twórczej każdy odnalazł w sobie wiele talentów. Wykonanymi aniołami dzieci powitały powracających z warsztatów rodziców. Anioły Rodzinne zostały miłą pamiątką wspólnie spędzonych chwil.
       Warsztat dla rodziców pt. „ Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie ze swoimi uczuciami” poprowadziły p. dr Magdalena Kiełbasiewicz oraz p. Małgorzata Guzowska – studentka III roku pedagogiki EUHE. Zaproponowane rodzicom zajęcia są częścią programu autorstwa A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”. Głównym ich celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. W trakcie warsztatu rodzice mogli nauczyć się porozumiewania się opartego na wzajemnej akceptacji i szacunku, zastanowić się nad własną postawą wychowawczą oraz podzielić się doświadczeniami. W trakcie zajęć panowała miła atmosfera, sprzyjająca otwartości, umożliwiająca dzieleniu się własnymi problemami w kontaktach z dziećmi.
       Pomocą podczas prowadzenia warsztatów służyli studenci EUH-E: panie: Katarzyna Kostrzewa, Wioleta Szulaczyk, oraz pan Bogdan Górzyński.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama