UWAGA!

Widoczne efekty budowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w EUH-E

 Widoczne efekty budowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w EUH-E

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu realizuje projekt „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W wyniku realizacji projektu wybudowany zostanie budynek w pełni zabezpieczający możliwość kształcenia studentów według najnowszych standardów i technologii z wykorzystaniem symulatorów medycznych, odzwierciedlających realne warunki, objawy i otoczenie zdarzeń medycznych. Studenci otrzymają możliwość zdobywania wiedzy w praktyce i w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych, które spotkają ich w późniejszej pracy.
       Główną ideą CDiSM będzie element kształcenia polegający na wspólnym treningu zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach świadczenia opieki medycznej, począwszy od pomocy przedszpitalnej, symulatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej po salę porodową. Powstaną również pracownie kształcenia umiejętności, które umożliwią studentom doświadczenie wszystkich działań mających miejsce w świecie realnym, tj. od zachorowania lub wypadku, poprzez proces leczenia, aż do rehabilitacji pacjenta, a także wykształcenie i doskonalenie umiejętności z zakresu nauk morfologicznych, podstaw medycyny, czy nauk przedklinicznych.

 


      
       Efekty realizacji projektu:

       • wzrost liczby użytkowników,
       • wzrost umiejętności praktycznych absolwentów uczelni rozpoczynających pracę w zawodzie,
       • stworzenie nowej bazy dydaktycznej umożliwiającej kształcenie praktyczne na wysokim poziomie,
       • uruchomione nowych specjalności, takich jak: ratownictwo wodne i turystyczne, fizjoterapię balneologiczną i uzdrowiskową (obie specjalności I stopnia) oraz pielęgniarstwo ratunkowe i wypadkowe (specjalność II stopnia)
       • poprawa wizerunku EUH-E, miasta Elbląg i regionu,
       • obiekt przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
      
       Ponadto informujemy, że Wykonawca robót budowlanych - PRZEMBUD S.A. z Gdańska zgodnie z harmonogram realizuje przebieg prac budowlanych Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Okres zimowy dla budowlańców jest zawsze okresem trudnym. Sprzyjające warunki atmosferyczne obecnej zimy pozwalają na wykonywanie zaplanowanych robót budowlanych. Z naszych obserwacji wynika, że kierownictwo budowy organizuje prace w sposób pozwalający na unikanie przerw w robotach. W pierwszej dekadzie lutego br. parter budynku został przykryty w 70% stropem. Zużyto na ten cel 110m3 betonu. Pozostałe 30% powierzchni stropu nad parterem wykonano tydzień później. Po wykonaniu stropów przystąpiono do wznoszenia murów pierwszego piętra oraz konstrukcji żelbetowej. Do końca bieżącego miesiąca jest szansa na wykonanie stropu nad pierwszym piętrem.
       Docelowo CDiSM będzie stanowić 3 kondygnacje, 2,5 tys.m2 powierzchni z 20 pracowniami medycznymi z nowoczesnym wyposażeniem.
      
       Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej
       Wartość ogółem: 20 027 375.77
       Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567.15
       Wkład Funduszy Europejskich: 14 374 131.91
       Procent dofinansowania: 81.99
       Wkład własny: 5 653 253.86
       Okres realizacji projektu: 5.2018-12.2019.
      
      

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu
       ul. Lotnicza 2, 82-300 Elbląg
       tel. 55 239 38 01
       e-mail: rektorat@euh-e.edu.pl

       www.euh-e.edu.pl
      
       ------ artykuł sponsorowany ----

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie