UWAGA!

Wykład niemieckiego profesora

Elbląg, Wykład niemieckiego profesora
Fot. nadesłane.

W najbliższy poniedziałek 25 maja o godz. 11.30 w auli nr 3 przy ul. Czerniakowskiej 22 odbędzie się wykład niemieckiego profesora Patricka Moore’a na temat Europejskiego Banku Centralnego. Językiem wykładowym będzie angielski.

Profesor będzie gościł w Elblągu realizując współpracę pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i niemiecką Fachhochschule w Stralsundzie w ramach europejskiego Programu „Uczenie się przez całe życie” - Erasmus.
     Profesor od wielu lat pracuje w Fachhochschule w Stralsundzie na Wydziale Ekonomii, gdzie zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi międzynarodowych finansów i rynków kapitałowych. Tytuł wykładu przeprowadzonego na elbląskiej uczelni brzmi następująco: „Targets and Instruments of the European Central Bank 2009”.
     W ramach programu Erasmus co roku ponad 20 studentów PWSZ w Elblągu wyjeżdża na studia do 6 uczelni partnerskich z Niemiec, Łotwy, Słowacji i Węgier. Ponad 20 studentów realizuje 15-tygodniowe praktyki w blisko 12 firmach i instytucjach związanych z ich kierunkiem studiów m.in. w niemieckich miastach Karlsruhe, Duisburg, Stralsund w Niemczech, w belgijskim Leuven, czy łotewskiej Liepaji. Również nauczyciele akademiccy korzystają z wyjazdów do zaprzyjaźnionych uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych. Pracownicy wyjeżdżają do krajów europejskich na szkolenia.
     - Wyjazdy zagraniczne są doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy, podniesienia kwalifikacji czy zdobycia nowych doświadczeń. Wyjeżdżający praktykują języki obce, poznają kulturę odwiedzanego kraju oraz nowych ludzi. Doświadczenia zdobyte na wyjeździe przydają się na studiach, w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym - mówi Justyna Kościuk, rzecznik prasowy PWSZ w Elblągu.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • aa nie dałoby się zrobić tego po południu, tak aby pracujący studenci też mogli posłuchać wykładu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zaoczny(2009-05-22)
 • A dlaczego nie po polsku? Wnioskuję, że już powoli mam się przyzwyczajać do tego, że mój język ojczysty jest traktowany jako język gorszej kategorii. Pan profesor z Niemiec, niech się nauczy polskiego i dopiero wtedy niech werbalizuje swoje mądrości.
 • gdh - zamiast pisać takie mądrości weź się malkontencie za naukę jakiegoś języka, na dobre ci tylko wyjdzie!
Reklama