UWAGA!

Wykład otwarty w PWSZ

Elbląg, Wykład otwarty w PWSZ

W czwartek, 6 listopada o godz. 13 w gmachu Uczelni przy al. Grunwaldzkiej 137 obędzie się wykład otwarty dra hab. Piotra Uziębło pt. „Jak i dlaczego wybieramy radnych?  Kilka uwag o prawie wyborczym do samorządu terytorialnego.” Wstęp jest wolny.

Na mocy decyzji prezesa Rady Ministrów  najbliższe wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 roku. Podczas wyborów samorządowych obywatele będą decydować, kto będzie rządził w gminach i miastach przez najbliższe cztery lata. Wyborcy idąc do urn  wybiorą blisko 47 tys. przedstawicieli radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 
       Czy wiemy jak głosować po zmianach w Kodeksie Wyborczym? Jak i właściwie dlaczego wybieramy radnych? Na te i inne pytania odpowie w swoim wykładzie doktor habilitowany nauk prawnych Piotr Uziębło - profesor Uniwersytetu Gdańskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, który w swojej działalności badawczej koncentruje się na tematyce wyborczej, demokracji bezpośredniej, prawie parlamentarnym, a także ustrojach państw obcych.
       Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy!
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama