UWAGA!

Wykładowca PWSZ nagrodzony przez prezydenta RP

 
Elbląg, Wykładowca PWSZ nagrodzony przez prezydenta RP
fot. nadesłane

Profesor Włodzimierz Przybylski otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski - jeden z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych nadawanych za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Profesor Włodzimierz Przybylski, ceniony nauczyciel akademicki i wychowawca studentów w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, człowiek wielkiej kultury, o niepowtarzalnym uroku osobistym.
       Z naszą uczelnią związany jest od samego jej początku, jako przedstawiciel Rektora Politechniki Gdańskiej uczestniczył w pracach Komitetu Organizacyjnego PWSZ w Elblągu. W 1999 roku był członkiem Konwentu PWSZ w Elblągu, a od 2000 roku jest zatrudniony w Instytucie Politechnicznym na stanowisku profesora, gdzie przekazuje swoja wiedzę i ogromne doświadczenie przyszłym inżynierom. Pełni także funkcję przewodniczącego zespołu ds. dyplomowania na kierunku mechanika i budowa maszyn, dbając wysoki poziom inżynierskich prac dyplomowych oraz pracuje w komisji programowej dla tego kierunku.
       Prof. Przybylski jest współautorem 14 patentów. Uzyskał 10 medali na międzynarodowych wystawach innowacji, otrzymał Złoty Medal WIPO-World Intellectual Property Organization w Genewie (2001) raz Medal Balint Lajos Pro Scientia Technologiae - Uniwersytet w Miszkolcu (2002).
       Prof. Włodzimierz Przybylski był od 1999 roku członkiem Komitetu Budowy Maszyn PAN, Komisji Budowy Maszyn Oddziału PAN w Poznaniu (od 1993), a od 2011 roku wiceprzewodniczącym tej Komisji oraz Międzysekcyjnego Zespołu Inżynierii Powierzchni KBM PAN (od 1993). Jest członkiem kilku komitetów programowych czasopism i wydawnictw. W roku 1994 został przyjęty do Akademii Inżynierskiej w Polsce.
       Profesor otrzymał również.: Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski i Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 60-lecia PG, Medal za Zasługi dla PG (2002), Medal Za Zasługi dla Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej (2010), Medal Honorowy SPWiR im. Sendzimira (2010) za osiągnięcia naukowe i innowacyjne w inżynierii powierzchni.
      
Justyna Kościuk, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama