UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wykłady tureckich nauczycieli w PWSZ w Elblągu

Elbląg, Wykłady tureckich nauczycieli w PWSZ w Elblągu

Od 20 stycznia w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu goszczą wykładowcy z Uniwersytetu Pammukale w Turcji.

Dr Derya Yayli wygłosiła wykład poświęcony zagadnieniom szeroko pojętej edukacji elementarnej, a dr Demet Yayli przekonywała o konieczności ciągłego ponawiania przez nauczyciela i uczniów prób definiowania tożsamości własnej w świetle współczesnych różnic kulturowych, obecnych szczególnie w dydaktyce języków obcych.
       Wykładów wysłuchali prorektor PWSZ dr Irena Sorokosz, wykładowcy i studenci filologii angielskiej, a także uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu wraz ze swoim nauczycielem języka angielskiego.
       Tureccy nauczyciele przyjechali z Uniwersytetu Pammukale, który jest partnerem PWSZ w Elblągu w ramach Programu Erasmus.
       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od 2005 roku posiada Kartę Erasmusa przyznaną przez Komisję Europejską, która upoważnia do wnioskowania o fundusze europejskie na studia i praktyki zawodowe studentów oraz wyjazdy pracowników w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Erasmus. Uczelnia otrzymała w grudniu 2013 r. kolejną Kartę Erasmusa, która pozwoli jej korzystać z funduszy nowego Programu Erasmus+ w latach 2014-2020.
       Uczelnia może się poszczycić realną współpracą z partnerami międzynarodowymi.
       Współpraca ta została wypracowana poprzez przygotowywanie Uczelni i całego procesu dydaktycznego do procedury walidacyjnej, która umożliwiła rozszerzenie i zacieśnienie międzynarodowych kontaktów Uczelni.
       Podstawą uczestnictwa PWSZ w Elblągu w Programie Erasmus są umowy bilateralne  podpisywane na każdy rok akademicki z europejskimi uczelniami partnerskimi, z którymi prowadzona  jest wymiana studentów, kadry dydaktycznej oraz pracowników administracji. Umowy te precyzują zarówno liczbę studentów i pracowników biorących udział w wymianie oraz czasokres ich pobytu za granicą. Obecnie w ramach Programu Erasmus PWSZ w Elblągu posiada blisko 20 umów partnerskich. Rokrocznie z wyjazdów zagranicznych korzysta ok. 50 studentów i kilkunastu nauczycieli elbląskiej Uczelni.
       W bieżącym roku akademickim w PWSZ w Elblągu studiują studenci zagraniczni:
       - na kierunku Filologia angielska – 3 studentów z Pammukale University i studentka z University Goce Delcev w Stipie w Macedonii,
       - na kierunkach: Budownictwo, Mechanika i budowa maszyn - 2 studentów z Universidad de Castilla-La Mancha oraz student z Universidad de Oviedo z Hiszpanii,
       - na kierunku Informatyka – student z Liepaja University.
      
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama