UWAGA!

Wymiana studentów informatyki

 
Elbląg, Wymiana studentów informatyki
fot. nadesłana

Jak co roku we wrześniu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu organizuje wymianę studentów informatyki.

 W ramach współpracy z Walter-Eucken-Schule w Karlsruhe studenci Instytutu Informatyki Stosowanej wyjeżdżają do Karlsruhe na praktyki zawodowe a niemieccy żacy przybywają do Elbląga.
       W ciągu trzech tygodni pobytu piętnastu studentów uczestniczyć będzie w kursach informatycznych prowadzonych w laboratoriach PWSZ w Elblągu oraz w warsztatach zorganizowanych w firmach: Elbląski Park Technologiczny, ALSTOM Power Sp. z o.o., OPEGIEKA Sp. z o.o., a także w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku.
       Młodzi informatycy zapoznają się z nowoczesną technologią programowania poprzez realizację kursów programistycznych Akademii Microsoft prowadzonych w Instytucie Informatyki Stosowanej PWSZ.
       W Elbląskim Parku Technologicznym na Modrzewinie przejdą szkolenie z systemu SolidWorks, zapoznają się z pracownią szybkiego prototypowania, nowoczesnym sprzętem do cięcia wody, skanerem 3D i drukarką 3D.
       W firmie Alstom poznają wstępnie infrastrukturę informatyczną korporacji oraz stosowane systemy zarządzania firmą produkcyjną.
       Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej - TASK, mieszczące się w nowym gmachu Wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej, przedstawi zainteresowanym historię rozwoju sieci i serwerów oraz wprowadzi do technologii światłowodowej w sieci metropolitalnej.
       Zaś Zakład Teleinformatyki lokalnej OPEGIEKA zaprezentuje usługi realizowane przez własny Data Center. Studenci zapoznają się z platformą lotniczą oraz „mówiącymi mapami” innowacyjnym sposobem poruszania się niewidomych w terenie.
       Podczas pracowitego pobytu znajdzie się również czas na zapoznanie się z kulturą i historią regionu poprzez zwiedzanie Elbląga, Trójmiasta, Malborka i okolic.
      
      
Robert Turlej, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • no Niemcy to beda mieli sporo atrakcji w tym mieście po zajeciach. Czemu pokazujecie im Gdańsk a nie znienawidzony Olsztyn ? Przecież to "nasze" miasto wojewódzkie i oni decyduja o kształceniu w naszym regionie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POLI-tańczyk(2012-09-07)
 • pokażcie im wszystko poza naszym miastem bo w Elblągu same rozkopy, nie ma na czym oka zawiesić
 • Ciekawy program merytoryczny na te 3 tygodnie, owszem
 • Powtórzę kolejny raz, więcej tego rodzaju działań i inicjatyw. Mam nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy zaowocują w najbliższej przyszłości. Głównie mam na myśli, powstanie prężnego ośrodka wiodącego w dziedzinie zaawansowanych technologii, a te jak wiadomo nie istnieją bez informatyki i komputeryzacji. Współczesny świat to błyskawicznie, rozwijający się świat. Ci co stoją w miejscu lub drepczą z nogi na nogę, nie dogonią go nigdy. Tylko nowoczesna i śmiała myśl jest, gwarantem rozwoju naszego kraju. Stawiajmy na naukę. W niej nasza nadzieja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czesiek(2012-09-11)
Reklama