UWAGA!

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła studentów PWSZ

 

Strzelnica, symulator działań policyjnych, pracownia narkotykowa i wykład specjalisty na temat kontrwywiadu, to tylko niektóre atrakcje, których mogli wczoraj (27 maja) doświadczyć studenci II roku administracji bezpieczeństwa publicznego z instytutu ekonomicznego PWSZ.

Co ważne, w ramach porozumienia między uczelniami, studenci PWSZ mają teraz dostęp do ponad 201 tysięcy niezwykle rzadkich i cennych zbiorów bibliotecznych policyjnej uczelni. Wszystko to z myślą o studentach, którzy chcieliby swoją przyszłość wiązać z mundurem, detektywistyką, czy urzędami administracji państwowej.
       W ramach porozumienia podpisanego przez prof. dra hab. inż. Zbigniewa Walczyka - Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i Komendanta – Rektora insp. dra Piotra Bogdalskiego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, studenci administracji bezpieczeństwa publicznego elbląskiej uczelni, gościli wczoraj w murach policyjnej uczelni. Wycieczka pod okiem dra Mariusza Darabasza – Dyrektora Instytutu Ekonomicznego PWSZ oraz mgr. inż. Krzysztofa Starańczaka – opiekuna Studenckiego Koła Naukowego, miała charakter dydaktyczny i poznawczy. Kilkudziesięciu studentów mogło zobaczyć miejsca i rzeczy zarezerwowane wyłącznie dla kadetów WSPol. Studenci zwiedzili strzelnicę, gdzie zapoznali się z działaniem broni używanej, między innymi przez policyjnych antyterrorystów oraz zobaczyli pokaz strzelania z broni gładkolufowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również pracownia narkotykowa oraz wirtualny symulator działań policyjnych, wykorzystywany w szkoleniach dowódczo-sztabowych. Niezwykle ciekawe i cenne informacje można było usłyszeć podczas wykładu dra hab. Sławomira Zalewskiego z WSPol, który mówił o istocie kontrwywiadu i współczesnych zagrożeniach z tym związanych.
       W ramach porozumienia między uczeniami studenci zwiedzili bibliotekę i zarejestrowali się w elektronicznym systemie, gdzie z każdego miejsca będą mogli poprzez logowanie na osobiste hasła korzystać z ponad 201 tysięcy rzadkich i cennych zbiorów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

- Nawiązanie współpracy z WSPol daje wielkie możliwości dla studentów. Nie każda uczelnia może mieć dostęp do tak cennych zbiorów i to w formie elektronicznej. Istnieje także możliwość korzystania z wypożyczalni międzybibliotecznych w przypadku książek papierowych. Ma to wymierne efekty, gdyż studenci i wykładowcy mają dodatkowe źródła i pomoc w zbieraniu materiałów do opracowań naukowych, dydaktycznych i prac dyplomowych – mówi mgr Janina Szatkowska, Dyrektor Biblioteki PWSZ.
       - Już 13 czerwca br. do naszej uczelni przyjadą bibliotekarze ze Szczytna, którzy przeprowadzą szkolenia i pomogą pozostałym studentom PWSZ zarejestrować się w systemie – dodaje dyrektor.
       - Taka współpraca pozwoli prowadzić jeszcze szersze badania naukowe związane z bezpieczeństwem publicznym, w tym finansowane ze środków krajowych i unijnych. Daje nam to nowe możliwości badania zjawiska przestępczości w naszym regionie i w Polsce, co z pewnością będzie wykorzystywane przez różne służby – mówi dr Mariusz Darabasz, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ.
       PWSZ oraz WSPol pod koniec roku organizują w Elblągu sympozjum naukowe poświęcone bezpieczeństwu, w którym udział wezwą wybitni specjaliści w tej dziedzinie, studenci oraz wszyscy, dla których bezpieczeństwo i studiowanie tego zagadnienia jest ważnym elementem współczesnego życia w Polsce.
      

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama