Bez goli, ale z punktem

Elbląg, Bez goli, ale z punktem

Nie doczekaliśmy się bramek w meczu Olimpii Elbląg z Pogonią Siedlce. Obie drużyny stworzyły sobie dobre sytuacje do strzelenia gola, ale ostatecznie przez 90 minut wynik meczu się nie zmienił. Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 0:0. Zobacz zdjęcia.

Tuż przed meczem Olimpii Elbląg z Pogonią Siedlce zakończyło się spotkanie Błękitnych Stargard z Górnikiem Polkowice. Drużyna z Pomorza Zachodniego jest bezpośrednim rywalem żółto-biało-niebieskich w walce o utrzymanie. Błękitni bezbramkowo zremisowali z liderem II ligi. Wobec tego Olimpijczycy musieli na własnym boisku wywalczyć chociaż punkt, by dystans do rywala się nie zwiększył.

Obie drużyny postawiły jednak na atak, nie na murowanie bramki. Już w 3. minucie Olimpijczycy mogli wyjść na prowadzenie, ale Janusz Surdykowski chybił z bliskiej odległości W 28. minucie strzał Kamila Wengera zablokował jeden z gości, cała akcja skończyła się próbą strzału Marcina Bawolika, po której bramkarz Pogoni nie miał problemu ze złapaniem piłki. W 35. minucie przed szansą stanął Tomasz Sedlewski, ale strzał Olimpijczyka odbił się od piłkarza Pogoni i piłka wyszła poza pole gry.

Druga część spotkania również rozpoczęła się od dwóch doskonałych szans żółto-biało-niebieskich na otwarcie wyniku. Najpierw groźny strzał Tomasza Sedlewskiego obronił strzegący bramki Pogoni Bartosz Klebaniuk. W 53. minucie Janusz Surdykowski otrzymał piłkę od Marcina Bawolika. Zbyt długo jednak zwlekał z oddaniem strzału, ostatecznie był on zbyt lekki. I wynik meczu nie zmienił się.

Olimpijczycy mieli też dużo szczęścia, kiedy w 74. minucie Krzysztof Danielewicz huknął w poprzeczkę. Skończyło się na strachu i rzucie rożnym. W 62. minucie swoich szans nie wykorzystał  Ishmael Baidoo, który uderzał z bliska. Andrzej Witan był jednak na posterunku.

W doliczonym czasie gry po ładnej wrzutce na długi słupek Wojciech Zyska nie zdołał umieścić piłki w bramce. Kilka chwil później doskonałą sytuację miał Filip Sobiecki, a chybił z kilku metrów.

Kolejny mecz podopieczni Jacka Trzeciaka rozegrają 1 maja. W Grudziądzu zmierzą się z czerwoną latarnią II ligi – tamtejszą Olimpią.

Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 0:0

Olimpia: Witan – Kamiński, Burzyński, Lewandowski, Wenger, Krasa, Sedlewski (84' Sobiecki), Waniek (78' Zyska), Bartlewski (61' Tkachuk), Bawolik (84' Poliński), Surdykowski

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Olimpii Elbląg na drugim Pogoni Siedlce)

posiadanie piłki: 41 proc. : 59 proc.

strzały celne: 3:4

strzały niecelne 5:8

ataki: 70:95

niebezpieczne ataki: 57:64

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 9:9

niebezpieczne rzuty wolne: 0:0