Bez punktów w Korszach

Elbląg, Rezerwy przegrały w Korszach (kadr z transmisji na platformie TV COM)
Rezerwy przegrały w Korszach (kadr z transmisji na platformie TV COM)

Nie powiódł się rezerwom Olimpii mecz w Korszach. Mimo momentami niezłej gry, górą było doświadczenie gospodarzy, którzy wykorzystali błędy młodej drużyny żółto-biało-niebieskich.

Mecz z MKS - em Korsze był dla drużyny rezerw Olimpii sprawdzianem. Ze względu na odbywający się również w sobotę mecz II ligi, większość piłkarzy „jedynki“, którzy grali w rezerwach zostało w Elblągu. Do Korsz z piłkarzy mających za sobą występy w II lidze pojechali tylko Eryk Filipczyk i Oskar Bohm. Niestety, po 90 minutach na boisku w Korszach z trzech punktów cieszyli się gospodarze.

- Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu. Bramki straciliśmy przez juniorskie błędy, których powinniśmy unikać, jeżeli gramy na poziomie seniorskim - mówił po meczu Karol Przybyła, trener Olimpii II Elbląg.

Pierwszą bramkę Olimpijczycy stracili w 19 minucie. Gospodarze rozpoczęli od wyrzutu z autu w pole karne Olimpii, tam jeden z zawodników MKS-u podał do Adama Krajewskiego, a ten strzałem z dystansu pokonał bramkarza Olimpii. W 72. minucie gospodarze przeprowadzili kontrę, Piotr Trafarski popisał się długim rajdem i w sytuacji sam na sam nie dał szansy Jakubowi Kosowskiemu. Ten sam zawodnik już w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu wykorzystując rzut karny.

Młodzi Olimpijczycy w ciągu meczu mieli kilka szans na strzelenie bramki, niestety nie udało im się pokonać bramkarza gospodarzy. Szansy na punkty poszukają w następnej kolejce, kiedy do Elbląga przyjadą rezerwy Stomilu Olsztyn.

MKS Korsze - Olimpi II Elbląg 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Krajewski (19. min.), 2:0 - Trafarski (72. min.), 3:0 - Trafarski (90+3 min.; karny)

Olimpia II: Kosowski - Perlejewski, Baranowski, Kazimierowski, K. Filipczyk (85‘ Okuniewski), E. Filipczyk, P. Mazurek (65‘ Łabecki), Czernis (75‘ Kottlenga), Bohm (65‘ Szmukała), Winiarski (45‘ Jaźwiński), Gójski (65‘ Gorzycki)