UWAGA!

Co słychać w Olimpii? Kontuzja Dudka

 Elbląg, graf. Olimpia Elbląg
graf. Olimpia Elbląg

Ledwo zaczął się okres przygotowawczy do rundy rewanżowej, a już pojawiły się pierwsze problemy. Urazu doznał bramkarz Olimpii Mateusz Dudek.

Przypominamy, że do Elbląga został ściągnięty w trybie alarmowym w momencie kontuzji dwóch bramkarzy żółto-biało-niebieskich. Podpisał umowę wypożyczenia do końca sezonu 2021/2022 z opcją skrócenia. Mateusz jednak swoimi dziewięcioma występami zdobył uznanie w oczach trenerów, kolegów z drużyny, również kibiców, bywał także doceniany przez ekspertów tygodnia piłkanożna.pl, którzy umieszczali go w najlepszej drużynie poszczególnej kolejki. Opcja skrócenia została wykluczona z jakichkolwiek rozważań.

Złamanie jednej z kości śródstopia prawego - tak brzmi dolegliwości, która powoduje przymusowy rozbrat z piłką. Dudek doznał kontuzji podczas zajęć treningowych 14 stycznia. Na szczęście złamanie bez przemieszczenia, jednak mimo wszystko szacowana absencja może wynieść do sześciu tygodni. Tym samym występ w pierwszym meczu w nowym roku, w Siedlcach 26 lub 27 lutego, stoi pod znakiem zapytania.

– Mateusza czekają zabiegi fizykalne w Lifeclince, zaś zdrowe partie ciała będzie ćwiczył na siłowni - poinformował lekarz Olimpii Lubomir Czujko, dodając – Młody organizm, powinien przejść szybko swoje pierwsze złamanie w życiu. Nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Licencjonowany lekarz PZPN wspomniał również, że uraz jest efektem przeciążeniowym, powstał bez kontaktu z innym piłkarzem. Kibice, którzy odwiedzili stadion przy ul. Skrzydlatej podczas ostatniej gry wewnętrznej (w sobotę, 15 stycznia), zapewne zauważyli Dudka poruszającego się przy pomocy kul ortopedycznych.

W kwestii daleko idących dywagacji, ewentualna absencja w pierwszym meczu roku 2022, skłania do wytężonej pracy trenera Grzegorczyka w temacie obsadzenia pozycji młodzieżowców. Doskonale wiemy, że w talii nie ma młodzieżowego asa Klaudiusza Krasy (Resovia Rzeszów), doszła kontuzja Dudki. Obaj wymienieni wystąpili w największym wymiarze czasowym wśród zawodników ze statusem młodzieżowca. Na szczęście, czasu na decyzje pozostało jeszcze relatywnie sporo.

 

Patronem medialnym ZKS Olimpii Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama