UWAGA!

Czwartoligowcy zakończyli sezon

 Elbląg, Olimpia II Elbląg zakończyła sezon na 12. miejscu
Olimpia II Elbląg zakończyła sezon na 12. miejscu (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Grające w IV lidze rezerwy Olimpii Elbląg sezon zakończyły na 12. miejscu. Rozgrywki w tym sezonie do szczebla IV ligi i w ligach młodzieżowych nie zostaną zakończone -poinformował dziś Polski Związek Piłki Nożnej.

Sezon 2019/20 w IV lidze i na niższych szczeblach został zakończony. Rywalizacja nie zostanie wznowiona także w rozgrywkach młodzieżowych prowadzonych przez wojewódzkie związki piłki nożnej. Taką decyzję podjęli prezesi wszystkich wojewódzkich związków piłki nożnej.

„Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.” - taka informacja pojawiła się dziś na stronie internetowej Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Występujące w IV lidze rezerwy Olimpii Elbląg po 17. kolejkach zajmują 12. miejsce. Podopieczni Szymona Wagi odnieśli 5 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek. Bilans bramkowy: 34 – 29. Najwięcej goli strzelił Oskar Kordykiewicz – 5 bramek, najlepszym asystentem został Mariusz Bucio – 7 asyst, najwięcej minut na boisku spędził Kacper Ziewiec – 1395 minut. Do III ligi awansował GKS Wikielec.

Decyzje dotyczące III ligi, rozgrywek kobiet i pozostałych lig prowadzonych przez PZPN zostaną podjęte na posiedzeniu zarządu PZPN 12 maja.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama