Dariusz Kaczmarczyk: Nadal jesteśmy w grze (komentarze pomeczowe)

Elbląg, Dariusz Kaczmarczyk znów poprowadził Olimpię w roli pierwszego trenera
Dariusz Kaczmarczyk znów poprowadził Olimpię w roli pierwszego trenera (fot. Michał Skroboszewski)

- Momentami zamknęliśmy przeciwnika na jego połowie, staraliśmy się złamać jego linię obrony – mówił Dariusz Kaczmarczyk, trener Olimpii Elbląg po wczorajszym meczu. Żółto-biało-niebiescy na własnym boisku pokonali 3:1 Gryf Wejherowo.

- Trzeba podziękować zawodnikom za zaangażowanie. Nie schodzimy z tej drogi, jaka była obrana wcześniej – powiedział Dariusz Kaczmarczyk, trener Olimpii Elbląg.

Zmian w składzie w porównaniu z meczem ze Zniczem można było się spodziewać. W wyjściowej jedenastce na murawę wybiegło pięciu młodzieżowców. - Korekty w składzie nastąpiły, ale uważam, że zespół nadal jest w grze o pierwszą ligę. Miło było popatrzeć na zaangażowanie zawodników – kontynuował Dariusz Kaczmarczyk.

Przypomnijmy, że tym zwycięstwem udało się zdjąć „klątwę Gryfa” - Olimpijczycy od trzech sezonów nie potrafili pokonać zespół z Wejherowa na własnym boisku. Wczoraj był moment strachu, kiedy w 74. minucie goście wyrównali. Olimpijczycy potrzebowali dwóch minut, żeby odzyskać prowadzenie.

- Momentami zamknęliśmy przeciwnika na jego połowie, staraliśmy się złamać jego linię obrony. Uważam, że naszą bronią są stałe fragmenty gry. Jeszcze raz dziękuję chłopakom za postawę. To są zawodowcy – mówił szkoleniowiec Olimpii.

Trener gości, Łukasz Kowalski, wydawał się pogodzony z porażką: - Na tyle, na ile byliśmy w stanie, to przeszkadzaliśmy. Mieliśmy swoje sytuacje, zdołaliśmy doprowadzić do remisu. Moim zdaniem, o zwycięstwie Olimpii zdecydowała większa determinacja i większe doświadczenie, więcej boiskowego cwaniactwa piłkarzy gospodarzy. I dlatego ten mecz skończył się, tak jak się skończył.

Przypomnijmy: po bramkach Kamila Wengera, Cezarego Demianiuka i Michała Kuczałka Olimpia pokonała Gryf 3:1.

• Jasne, że jesteśmy w grze. Ambicji sportowej nie zgasi wielmożny Pan pleban swoimi teoriami. Ci zawodnicy nawet jeśli są na rozstaju z Olimpią muszą pokazać sportową klasę myśląc o zatrudnieniu w innych rozwojowych klubach.
  • No cóż. .Wejherowo zespół, który już szykuje się na III ligę, gra w większości tylko młodzieżowcami. .. taki w sumie sparing dla Olimpii. Niech ten zespół z takim wyjściowym składem zaprezentuje się na tle mocnego przedstawiciela II ligi wtedy się okaże "czy nadal są w grze"
    20
    4
    II liga(2020-06-18)
  • Skład na niedzielne spotkanie z 5 juniorami już nie będzie wróżył takiego optymizmu.
  • Orzis!!! Pomóż Klubowi! Masz wiedzę, racjonalnie oceniasz sytuację, ponoć kontakty też masz, więc mógłbyś się zaangażować.
  • Rozumiem że Darek cieszy się że zwycięstwa i mu gratuluję. Ale to był mecz z najgorsza drużyna w lidze więc trochę pokory. Najbliższy mecz da odpowiedź czy Olimpia jest w takim składzie osobowym walczyć z lepszymi ekipami niż Gryf. Pojedynczy dobry mecz może się trafić ale zostało jeszcze 8 kolejek i kilka pkt by się przydało. Huraoptymizm nie jest wskazany a gra o 1 ligę to farsa.
    19
    1
    Maczawada(2020-06-18)
  • Szkoda tylko tych zawodników, którzy serce oddają Olimpii, na meczach "gryzą trawę"a na koniec błąd "minutek"sprawi, że wynik spotkania jest na niekorzyść Olimpii.
  • Piękne podziękowania dla Trenera Noconia. Brawo drużyna za pomysł
    27
    1
  • już dawno pisałem - zaorać zapyziałą olimpię, tylko kasy szkoda
  • Jak Pan spędzi sylwestra w tym roku? - Będę GRAŁ w GRE !!!
  • O Radoslaw ty znowu tutaj
  • Po poprzednim sezonie, Prezes zwolnił menagera bo jak to powiedział na konferencji "nie zarobił na swoje 2 miesięczne pensje". Pytanie co zrobił prezes przez 8 lat że Olimpia nie ma pieniędzy na grę?
  • Teraz piszą że Gryf to tak jak sparingpartner i dno do ogrania. Kuzwa jeszcze przed meczem dwie godziny pisali, że Idą do buka obstawic pewną wygraną Gryfa nad Olimpią i zakasują tysiące. To się wreszcie znawcy zdecydujcie kiedy Olimpia padnie na kolana i przed jakim zespołem.