Krok w przepaść

Elbląg, Krok w przepaść

Żółto-biało-niebiescy zrobili dziś ogromny krok w kierunku III ligi. Podopieczni Jacka Trzeciaka w "meczu o życie" przegrali w Grudziądzu z miejscową Olimpią. Honorową bramkę dla elblążan zdobył Mikołaj Gabor strzelając "swojaka" . Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:1.

Dziś w Grudziądzu spotkały się dwie Olimpie – dwa zespoły, które walczą o utrzymanie w II lidze. I które musiały to spotkanie wygrać. Pierwsza do konkretów przeszła grudziądzka Olimpia, która już w 4. minucie wyszła na prowadzenie. Błąd elbląskiej obrony wykorzystał Jose Embalo i pokonał strzegącego elbląskiej bramki Andrzeja Witana.

Można w tym miejscu opisywać lepsze i gorsze próby doprowadzenia do remisu w wykonaniu elblążan. Tyle że żółto-biało-niebiescy sami sobie utrudniają zadanie. W 38. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Patryk Burzyński. W tej rundzie to już drugie „czerwo”, jakie elblążanin zobaczył.

W 59. minucie kibice żółto-bało-niebieskich mogli mieć nadzieję, że jednak nie wszystko stracone. Po bramce samobójczej Mikołaja Gabora był remis. Na odzyskanie prowadzenia gospodarze potrzebowali dziewięciu minut. Mikołaj Gabor zrehabilitował się za „swojaka” i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Następnie w odstępie paru minut Marcin Bawolik zobaczył dwie żółte kartki i podążył śladem Patryka Burzyńskiego do szatni. W tej rundzie podopieczni Jacka Trzeciaka zobaczyli już pięć czerwonych kartek.

Grający z przewagą dwóch piłkarzy gospodarze podwyższyli prowadzenie w 86. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andrzeja Witana ponownie pokonał Jose Embalo.

W środę elblążanie zagrają na wyjeździe zaległy mecz z GKS Katowice.

Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Embalo (4. min.), 1:1 – Gabor (59. min., sam.), 2:1 - Gabor (68. min.), 3:1 – Embalo (86. min.)

Olimpia Elbląg: Witan – Ressel, Lewandowski, Burzyński, Wenger, Kamiński (85' Sobiecki), Zyska (85'  Waniek), Krasa, Tkachuk (42' Sedlewski), Bawolik, Surdykowski

Statystyki meczu (za Statscore; na pierwszym miejscu dane Olimpii Grudziądz na drugim Olimpii Elbląg )

posiadanie piłki: 54 proc. : 46 proc.

strzały celne: 5:2

strzały niecelne 12:1

ataki: 112:97

niebezpieczne ataki: 62:38

rzuty karne 0:0

rzuty rożne: 9:4

niebezpieczne rzuty wolne: 1:0