UWAGA!

Nowy bramkarz w Olimpii

 Elbląg, Nowy bramkarz w Olimpii
fot. Olimpia Elbląg

30-letni bramkarz z doświadczeniem z ekstraklasy i I ligi będzie bronił bramki Olimpii Elbląg w rundzie wiosennej II ligi. Elbląski klub pozyskał Andrzeja Witana.

18 maja 2019 r. Katowice. Siódma minuta doliczonego czasu gry. W meczu GKS Katowice z Bytovią Bytów jest remis 1:1. Remis, który daje gospodarzom utrzymanie w I lidze. Piłkarze Bytovii jeszcze nie wiedzą, że Wigry Suwałki sensacyjnie wygrały w Częstochowie z Rakowem i „Czarne Wilki” spadają na trzeci poziom rozgrywkowy. Piłkarze z Bytowa wciąż mają nadzieję, że gdy wygrają z GKS, to utrzymają się na zapleczu ekstraklasy.

W 97. minucie rzut rożny dla „Czarnych Wilków” egzekwuje Filip Burkhardt. Dośrodkowanie... i Andrzej Witan znakomicie nabiegł na piłkę, mocnym uderzeniem głową pokonał Krzysztofa Barana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale Andrzej Witan jest bramkarzem i raczej broni strzały rywali niż wpisuje się na listę strzelców.

W rundzie wiosennej sezonu 2020/21 to właśnie Andrzej Witan stanie między słupkami w Olimpii Elbląg. Zawodnik podpisał z elbląskim klubem kontrakt do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia na kolejny.

Ostatnio był zawodnikiem pierwszoligowej Arki Gdynia, ale w rundzie jesiennej nie zagrał na zapleczu ekstraklasy. W swojej karierze występował na boiskach ekstraklasy, I i II ligi. - Presja wyniku na pewno będzie. W swojej karierze grałem mecze o awans, ale także o utrzymanie i wiem, że dużo trudniej gra się z nożem na gardle, dlatego adrenaliny na pewno nie zabraknie i wierzę, że taki pozytywny bodziec będzie tylko pchał nas do przodu. Nic więcej tylko ciężko pracować i pokazywać się z jak najlepszej strony, żeby otrzymać zaufanie trenera i kibiców, bo jak wiadomo niczego się za darmo nie dostaje – powiedział Andrzej Witan w wywiadzie dla strony klubowej Olimpii Elbląg

Olimpia Elbląg przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 12 tycznia. W żółto-biało-niebieskich barwach nie zobaczymy już Karola Stysia i Oskara Bohma.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama