Olimpia przegrywa w Grodzisku Mazowieckim

Elbląg, Olimpia przegrywa w Grodzisku Mazowieckim

Problemy Olimpii ze zdobywaniem bramek dały o sobie znać w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Na Mazowszu Olimpijczycy nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy. Pogoń strzeliła gola i zainkasowała komplet punktów. Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Olimpia Elbląg 1:0. Zobacz zdjęcia.

W pierwszych minutach spotkania Olimpia została zmuszona do ataku pozycyjnego. Goście atakowali, ale groźnych sytuacji do otwarcia wyniku nie potrafili stworzyć.

Szybciej do groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 20. minucie pod bramką Andrzeja Witana zrobiło się gorąco. Zagrożenie wyjaśnił bramkarza Olimpii broniąc strzał Macieja Bortniczuka. Chwilę później ładny rajd Jakuba Apolinarskiego skończył się na strzale w boczną siatkę, przy czym duży udział miał elbląski bramkarz.

W 37. minucie doczekaliśmy się groźnego strzału Olimpijczyka, który jednak strzegący bramki Pogoni Artur Paluch przeniósł nad poprzeczkę. Seria rzutów rożnych nie przyniosła zmiany wyniku, chociaż przy drugim żółto-biało-niebiescy byli bardzo blisko szczęścia. W 43. minucie jeszcze Yan Senkevich postraszył bramkarza gospodarzy, ale strzał był niecelny.

Po przerwie, w 56. minucie, gospodarze wyszli na prowadzenie. Jakub Kołaczek huknął z dystansu i Andrzej Witan musiał wyjmować piłkę z bramki. Cztery minuty później Jean Sarmiento znalazł się w sytuacji „sam na sam” z elbląskim golkiperem. Skończyło się na strachu i niecelnym strzale piłkarza Pogoni.

Mimo wprowadzanych przez trenera Tomasza Grzegorczyka Olimpii brakowało argumentów pod bramką Pogoni. Zmuszeni do ataku pozycyjnego elblążanie nie potrafili skruszyć defensywy gospodarzy. W ostatnich minutach szansę na doprowadzenie do remisu miał Michał Czarny. Wynik jednak nie uległ zmianie.

W następnej kolejce Olimpia w Elblągu podejmie Ruch Chorzów.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 – Kołaczek (56. min.)

Olimpia: Witan – Sarnowski (56' Piekarski), Czarny, Wenger, Guilherme, Krawczun (56' Kozera), Czernis, Danowski (74 Ostrovskyi), Kałahur, Senkevich (68' Kurbiel, Bawolik