Podział punktów na Skrzydlatej

Elbląg, Podział punktów na Skrzydlatej

Rezerwy Olimpii Elbląg zremisowały z wiceliderem IV ligi Polonią Lidzbark Warmiński. Był to pierwszy remis podopiecznych Karola Przybyły w tym sezonie na własnym boisku.

Spotkanie dwóch drużyn z górnej połówki tabeli IV ligi mogło się podobać. Polonia to zespół własnego boiska, na wyjazdach radzi sobie w kratkę. Rezerwy Olimpii wystąpiły „w umiarkowanym stopniu“ wzmocnione piłkarzami „jedynki“.

Optyczną przewagę w grze miała Polonia, ale w pierwszej części spotkania Olimpijczycy potrafili wykorzystać błędy rywali. Już w 15. minucie powinno być 1:0, kiedy w doskonałej sytuacji Dominik Kozera strzelił prosto w bramkarza. Kilka minut później gospodarze dopięli celu. Dośrodkowanie Adriana Szantyra z rzutu rożnego, i Dawid Winiarski głową wyprowadza rezerwy na prowadzenie.

Walki w tym meczu nie brakowało. Na początku drugiej części spotkania goście doprowadzili do remisu, a na listę strzelców wpisał się Sergiej Gurov. Jeszcze kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Łukasza Łęgowskiego, ale wynik już się nie zmienił.

W następnej kolejce podopieczni Karola Przybyły zmierzą się w Biskupcu z tamtejszą Tęczą.

Olimpia II Elbląg - Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Winiarski (19. min.), 1:1 - Gurov (47. min.)

Olimpia II: Łęgowski - Szczudliński, Winiarski, Kazimierowski (65‘ Panek), Kasprzykowski, Łąpieś, Łabecki, Szantyr (90‘ Szopiński), Łaszak, Gorzycki (72‘ Sznajder), Kozera