UWAGA!

Powrót po 6 latach. Stępień ponownie w Olimpii

 Elbląg, Powrót po 6 latach. Stępień ponownie w Olimpii
Fot. OE

Olimpia Elbląg oficjalnie potwierdziła powrót doświadczonego pomocnika. Radosław Stępień, który przy Agrykoli grał od rundy wiosennej sezonu 2013/14 do końca kampanii 2017/18, jest czwartym piłkarzem, którym dołączył do Olimpii w trwającym okienku transferowym.

Podczas pierwszego sparingu żółto-biało-niebieskich z Olimpią Grudziądz (29 czerwca) jeszcze wystąpił jako zawodnik testowany. Jego tożsamość jednak ciężko było ukryć, w końcu mowa o piłkarzu, który w II lidze rozegrał blisko 200 meczów. Pomocnik, który najczęściej występuje na pozycji “dziesiątki”, jest doskonale znany trenerowi Sebastianowi Letniowskiemu, z którym współpracował w Raduni Stężyca w latach 2020-2022. W sezonie 2020/21 awansowali do II ligi, w kolejnym grali w barażu o I ligę, w którym po dogrywce przegrali z Ruchem w Chorzowie 1:0.

Radosława Stępnia (ur. 7 listopada 1990 r.) czeka ponowna przygoda z żółto-biało-niebieskimi. Po raz pierwszy przyszedł zimą w sezonie 2013/14. W rundzie wiosennej owej kampanii rozegrał 15 spotkań w II lidze. Dwa kolejne sezony to gra w ówczesnej III lidze grupy: podlasko-warmińsko-mazurskiej, następnie pamiętny dwumecz barażowy z Motorem Lublin, po którym Olimpia awansowała na poziom centralny. W sezonach (2016/17 i 2017/18) wystąpił w 63 spotkaniach, zdobył 8 goli, z elbląską drużyną zajmował kolejno: 5. i 6. miejsce. Następnie przeniósł się do Raduni Stężyca, w której spędził cztery lata, a w minionej kampani 2023/24 występował w: rundzie jesiennej w Gwardii Koszalin, rundzie wiosennej w Bałtyku Gdynia.

Dotychczasowe liczby Stępnia w Olimpii to 140 meczów (78 w II lidze, 58 w III lidze, 2 w Pucharze Polski, 2 barażowe o II ligę), strzelił 17 goli. Ogólnie w II lidze rozegrał 195 meczów (10 w Bałtyku Gdynia, 48 w Concordii Elbląg, 78 w Olimpii Elbląg, 59 w Raduni Stężyca) strzelając 23 gole.

W ostatnich dniach klub doszedł również do porozumienia z Oleksandrem Yatsenko, Dawidem Wierzbą oraz Bartłomiejem Mrukiem. Wszyscy zawodnicy pozostają w Elblągu i nadal będą reprezentować Olimpię.

qba

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama