Rezerwy lepsze od Polonii

Elbląg, Rezerwy lepsze od Polonii

Nie chcemy zapeszać, ale chyba wiosenny kryzys rezerwy Olimpii Elbląg mają już za sobą. Dziś (29 maja) podopieczni Karola Przybyły wysoko pokonali Polonię Iłowo.

Polonia Iłowo to jeden z zespołów, które walczą o utrzymanie w IV lidze. Sytuacja w tabeli przed dzisiejszym meczem wyglądała tak, że w przypadku zwycięstwa Polonia dogoniłaby rezerwy Olimpii w tabeli. Ale...

Goście nie postawili żółto-biało-niebieskich wysokiej poprzeczki. Już w 5. minucie Dominik Kozera wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Milanowskiego i umieścił piłkę w bramce rywali. Przy okazji trzeba zauważyć, że widać po te dwójce skutki treningów z pierwszą drużyną Olimpii.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki żółto-biało-niebieskich. Czasami brakowało niewiele do zmiany wyniku, czasem trochę więcej. Wynik zmienił się w 41. minucie, kiedy to Jakub Branecki swój rajd zakończył zdobyciem bramki.

Na drugą część meczu Olimpijczycy wyszli bardziej spokojni. I od razu było to widać na boisku. Ale na gole trzeba było poczekać kilkanaście minut. W 63. minucie kolejny atak gospodarzy zakończył się faulem w polu karnym Polonii. Sędzia wskazał na wapno a Sebastian Milanowski technicznym strzałem pokonał Kamil Molskiego strzegącego bramki gości.

Kilka minut później było już 4:0, po tym jak Jakub Branecki strzelił z dystansu, czym zaskoczył defensywę Polonii. Po kilku minutach niepilnowany Dawid Wierzba zachował najwięcej zimnej krwi do dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdobył piata bramkę w tym spotkaniu.

Goli mogło w tym spotkaniu paść więcej, ale Olimpijczycy w kolejnych minutach razili nieskutecznością. Goście najlepszą sytuację do zdobycia honorowej bramki mieli w 76. minucie, kiedy zakotłowało się pod bramką Ariela Szymonowicza.

To było już trzecie zwycięstwo rezerw z rzędu. Dzięki temu oddalili się od strefy zagrożonej spadkiem. W następnej klejce podopieczni Karola Przybyły zmierza się we Fromborku z Zatoką Braniewo

Olimpia II Elbląg – Polonia Iłowo 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Kozera (5. min.), 2:0 – Branecki (42. min.), 3:0 – Milanowski (64. min., karny), 4:0 – Branecki (68. min.), 5:0 – Wierzba (72. min.)

Olimpia II: Szymonowicz – Branecki, Milanowski, Kazimierowski (86' Berdyczko), Wierzba, Filipczyk, Łabecki (74' Płaza), Pokrywka (86' Leszczyński), Szantyr (46' Panek), Gorzycki, Kozera (68' Winiarski)