UWAGA!

Sparingowi rywale Olimpii

 Elbląg, Sparingowi rywale Olimpii
fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Pięć sparingów rozegrają piłkarze Olimpii Elbląg w trakcie letniego okresu przygotowawczego do nowego sezonu II ligi. Żółto-biało-niebiescy sprawdzą dwoje umiejętności na tle dwóch pierwszoligowców, beniaminka II ligi oraz dwóch zespołów z III ligi.

Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Olimpia Grudziądz, GKS Wikielec i Cartusia Kartuzy - tak prezentuje się lista sparingowych przeciwników Olimpii Elbląg w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Podopieczni Przemysława Gomułki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 26 czerwca.

1 lipca w Elblągu podejmą beniaminka II ligi - Olimpię Grudziądz. Zespół z Grudziądza wygrał drugą grupę III ligi i na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans na szczebel centralny. Grudziądzka Olimpia to etatowy rywal elblążan w okresach przygotowawczych. Ostatni raz oba zespoły spotkały się 2 lutego w Świeciu. Wówczas bardziej skuteczna była Olimpia z Grudziądza, która wygrała 2:0.

Cztery dni później ( 5 lipca) do Elbląga zawita beniaminek pierwszej grupy III ligi - GKS Wikielec. Drużyna, który niczym burza przeszła przez rozgrywki warmińsko - mazurskiej IV ligi i po rocznej przerwie wróciła do III ligi. W IV lidze z GKS walczyły rezerwy Olimpii Elbląg. Dwukrotnie lepsza była drużyna z Wikielca, „u siebie“ wygrała 3:1, w Elblągu 4:1.

7 lub 8 lipca (dokładna data jeszcze nie została ustalona) Olimpijczycy udadzą się do Gdańska, gdzie zmierzą się ze spadkowiczem z ekstraklasy - gdańską Lechią. Lechiści ostatniego sezonu nie zalicza do udanych. Na najwyższym szczeblu rozgrywek zajęli 17. miejsce i po kilkunastu latach żegnają się z ekstraklasą.

12 lipca Olimpia zagra w Elblągu z Cartusią Kartuzy. Zespół z Kaszub na kolejkę przed końcem rozgrywek drugiej grupy III ligi zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Ostatnim sparingowym przeciwnikiem Olimpii będzie Arka Gdynia. Gdyński zespół ostatni sezon w I lidze zakończył na 8. miejscu. Ostatni raz oba zespoły spotkały się 20 stycznia tego roku. W Cetniewie lepszy był pierwszoligowiec, który wygrał 3:2.

Pierwszą kolejkę nowego sezonu II ligi zaplanowano na weekend 22/23 lipca. Terminarz nie jest jeszcze znany.

 

Sparingi Olimpii:

2 lipca vs Olimpia Grudziądz (Elbląg)

5 lipca vs GKS Wikielec (Elbląg)

7/8 lipca vs Lechia Gdańsk (Gdańsk)

12 lipca vs Cartusia Kartuzy (Elbląg)

15 lipca vs Arka Gdynia (Elbląg)

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama