Wiosnę zaczęli od zwycięstwa

Elbląg, Rezerwy Olimpii pokonały Delfina Rybno
Rezerwy Olimpii pokonały Delfina Rybno

W pierwszym ligowym w 2021 r. meczu rezerwy Olimpii Elbląg pokonały GSZS Rybno. Podopieczni Karola Przybyły kontrolowali przebieg spotkaniu i mogli strzelić rywalom jeszcze kilka goli. Zobacz zdjęcia z meczu.

Rezerwy Olimpii Elbląg rundę wiosenną IV ligi rozpoczęły od meczu z GSZS Rybno. Mecz rozpoczął się doskonale dla podopiecznych Karola Przybyły. Już w piątej minucie za faul w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Klaudiusz Krasa. Podstawowy młodzieżowiec pierwszej drużyny musi odpocząć od gry w II lidze za nadmiar żółtych kartek.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie piłkarze z Rybna przeprowadzili kontrę prawą stroną boiska. Obrońcy rezerw nie potrafili powstrzymać Patryka Rozentalskiego, który pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Gospodarze szybko udowodnili,że stracony gol to był tylko wypadek przy pracy. Kontrolowali grę raz po raz przeprowadzając taki na bramkę rywali. W 23. minucie w roli głównej znów wystąpił Klaudiusz Krasa,który zdecydował się na silny strzał z dystansu. I po chwili bramkarz rywali wyciągał piłkę z własnej bramki.

Mimo optycznej przewagi na boisku podopiecznym Karola Przybyły nie udało się w pierwszych 45 minutach powiększyć prowadzenia. Brakowało przede wszystkim skuteczności.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza: od szybko zdobytego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dominik Kozera. Kwadrans później było już 4:1, po tym jak Adrian Szantyr wykorzystał dośrodkowanie kolegi z zespołu z prawej strony boiska.

Gospodarze powinni zdobyć jeszcze kilka bramek, ale nie potrafili wykorzystać doskonałych sytuacji, jakie sobie wypracowali. A czasami po prostu musieli uznać wyższość bramkarza rywali.

- Z pierwszej polowy, mimo prowadzenia, nie byliśmy zadowoleni. Zwłaszcza ze straconej bramki. Byliśmy przygotowani na to, że przeciwnik będzie grał z kontrataku. Druga połowa już lepiej. W pierwszym meczu zawsze są niewiadome, jak to wygląda zespół po okresie przygotowawczym. Na szczęście skończyło się korzystnie dla nas – mówił po meczu Karol Przybyła, trener rezerw Olimpii Elbląg.

Kolejny mecz podopieczni Karola Przybyły rozegrają w przyszłą sobotę. W Kętrzynie zmierzą się z miejscową Granicą.

Olimpia II Elbląg – GSZS Rybno 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 – Krasa (5. min., karny), 1:1 – Rozentalski (12. min.), 2:1 – Krasa (22. min.), 3:1 – Kozera (47. min.), 4:1 – Szantyr (63. min.)

Olimpia II: Szymonowicz – Kazimierowski, Kottlenga, Krasa, E. Filipczyk, Poliński, Czernis, Kozera, Baranowski, Perlejewski, Szantyr. W II połowie grali też: Szmukala, Begier, Mazurek, Gorzycki, Łabecki, Kucharzewski.