Yatsenko daje wicelidera

Elbląg, Yatsenko daje wicelidera

Oleksandr Yatsenko po raz pierwszy. Oleksandr Yatsenko po raz drugi. Oleksandr Yatsenko po raz trzeci. Dziękuję. Rezerwy Olimpii Elbląg wiceliderem w IV lidze.

Takiego początku sezonu w wykonaniu rezerw Olimpii Elbląg mało kto sobie wyobrażał. W trzeciej kolejce podopieczni Karola Przybyły wsparci piłkarzami pierwszego zespołu przy ulicy Skrzydlatej podejmowali beniaminka - Constract Lubawa. Goście w dwóch pierwszych kolejkach nie zdołali zdobyć punktu.

Teoretycznie faworyta można było dość łatwo wskazać. Elblążanie od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. Nie minął jeszcze kwadrans gry, kiedy w polu karnym sfaulowany został nowy nabytek żółto-biało-niebieskich Krystian Kardyś. Piłkę na 11. metrze ustawił sobie Oleksandr Yatsenko i po chwili gospodarze cieszyli się z prowadzenia.

Tymczasem Ukrainiec poszedł za ciosem i już cztery minuty później wpisał się na listę strzelców jeszcze raz. Piękny gol, nawiasem mówiąc, pomocnik w polu karnym położył bramkarza gości i nic nie robiąc sobie z obrońców skierował piłkę do bramki.

Na boisku przy ul. Skrzydlatej można było zobaczyć ciekawy mecz. Wydawać się mogło, że goście nie sformują elbląskiej obrony. Tymczasem w 38. minucie nieporozumienie pomiędzy defensywą, a strzegącym bramki rezerw Łukaszem Łęgowskim skutkowało rzutem wolnym pośrednim z pola karnego. Goście wykorzystali sytuację, a Piotr Rykaczewski zdobył kontaktowego gola.

W drugiej części meczu Constract miał jeszcze okazję do wyrównania. W 49. minucie goście dostali rzut wolny tuż przed polem karnym. Na szczęście piłka poleciała nad poprzeczką. A kilka minut później Oleksandr Yatsenko zdobył swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Konrad Etmański na prawy skrzydle bardzo ładnie podaje do Ukraińca, ten przelobował bramkarza i jest 3:1.

Kolejne minuty nie przyniosły zmiany wyniku. Mecz stracił na atrakcyjności i urodzie. Młodzi Olimpijczycy potrafili utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka. Po trzech kolejkach są wiceliderem IV ligi, od pierwszego Znicza Biała Piska są gorsi pod względem bramek.

W następnej kolejce podopieczni Karola Przybyły zmierzą się w Kętrzynie z miejscową Granicą.

Olimpia II Elbląg - Constract Lubawa 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 - Yatsenko (14. min., karny), 2:0 - Yatsenko (19. min.), 2:! - Rykaczewski (39. min.), 3:1 - Yatsenko (52. min.)

Olimpia II: Łęgowski - Bartoś (68‘ Leszczyński), Sznajder, Etmański, Czapliński (46‘ Stróżewski), Kardyś (46‘ Tobojka), Yatsenko (68‘ Rychter), Wierzba, Tutaj (82‘ Ruciński), Łaszak (29‘ Kasprzykowski), Kozera