UWAGA!

Zrzutka na Olimpię

 Elbląg, Olimpia Elbląg uruchomiła zbiórkę pieniędzy
Olimpia Elbląg uruchomiła zbiórkę pieniędzy (fot. Anna Dembińka, arch. portEl.pl)

Milion zł na funkcjonowanie pierwszego zespołu i pół miliona na Akademię Olimpii. Taką sumę chce zebrać Olimpia Elbląg od swoich sympatyków, aby zminimalizować straty związane z epidemią koronawirusa. Pieniądze są zbierane za pośrednictwem jednej z platform crowdfundingowych.

Skutkiem pandemii koronawirusa jest zawieszenie rozgrywek piłkarskich i prawdopodobna recesja w gospodarce, co prawdopodobnie odbije się na sponsoringu drużyn sportowych (nie tylko Olimpii).

- Nie ma szans, aby te straty nadrobić. Trzeba myśleć jak powoli powstawać i wracać do normalności. Tak będzie nie tylko w sporcie czy kulturze, ale w każdej dziedzinie naszego życia. To co się budowało przez wiele lat, może być utracone przez nieprzewidywalną sytuację. To nam pokazuje, jak wiele rzeczy jest od nas niezależnych – mówił Paweł Guminiak, prezes Olimpii w wywiadzie dla portElu.

Zminimalizować straty klubu mają dwie zbiórki, które Olimpia uruchomiła na platformie zrzutka.pl. Pierwsza z nich jest dedykowana pierwszemu zespołowi: dokończeniu rozgrywek w sezonie 2019/20 i wystartowaniu w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Przypomnijmy, że na razie rozgrywki piłkarskie wszystkich szczebli są zawieszone do 26 kwietnia. Co będzie później – to też na dziś trudno powiedzieć.

- Zarząd Klubu po raz pierwszy zwraca się z taką prośbą o pomoc. Mam świadomość, że sami sobie w takiej sytuacji nie poradzimy. Swoje wsparcie przedstawił PZPN, ale my również musimy zadziałać i pokazać, jak bardzo zależy nam na ZKS Olimpii Elbląg – napisał Paweł Guminiak na stronie zbiórki.

Zarząd zdecydował też, że zbiórka będzie transparentna. Raporty, na co poszły zebrane środki, mają być upubliczniane na klubowej stronie internetowej dwa razy w miesiącu. Pierwszego zestawienia możemy się spodziewać do 15 kwietnia, kolejnego na koniec miesiąca.

Celem jest zebranie miliona złotych. Donatorzy, którzy wpłacą minimum 100 zł, mogą liczyć na pamiątkowy gadżet z okazji przypadających w tym roku 75 urodzin klubu, wpłata minimum 200 zł będzie nagrodzona pamiątkowym biletem, donatorzy, którzy wpłacą powyżej 500 zł zostaną uhonorowani dyplomem ze zdjęciem drużyny.

Można też uczestniczyć w treningu pierwszego zespołu, w roli zawodnika lub asystenta trenera – wpłata minimum tysiąc zł, za 2 tys. będzie można przeżyć z zespołem dzień meczowy (w przypadku meczu w Elblągu). Prezes zapewnia o możliwości przebywania w tym dniu w szatni zespołu oraz na ławce rezerwowych. Za kwotę dwa razy większą będzie można pojechać z zespołem na mecz wyjazdowy.

Link do zbiórki na pierwszy zespół

 

Akademia Olimpii

Druga zbiórka jest przeznaczona na funkcjonowanie Akademii Olimpii Elbląg. Tutaj celem jest zebranie 500 tysięcy zł. 

- Najstarsi adepci Akademii: rocznik 2001, 2002 tworzą zespół IV ligi seniorskiej i przyzwoicie sobie radzą w tych rozgrywkach. Jako jedyni gramy w CLJ, a najmłodsze rocznik zostały wyróżnione przez PZPN Certyfikacją Złotej Gwiazdki. Wszystko szło jak należy: chcemy się rozwijać, wyznaczamy sobie nowe cele, osiągamy sukcesy sportowe, przygotowujemy najstarszych juniorów do gry na poziomie seniorskim, aż tu nagle ... epidemia – napisał prezes Olimpii na stronie zrzutki.

I w tym przypadku donatorzy mogą liczyć na podobne nagrody, jak ci wspierający pierwszy zespół. Raporty finansowe ze zbiórki również mają być upubliczniane co dwa tygodnie.

Link do zbiórki na Akademię

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

 

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 1) Jakie cięcia budżetowe zostały już poczynione? 2) Jaki jest budżet klubu na sezon i udział poszczególnych kosztów? Najpierw transparentność i pokazanie czy na pewno budżet wynosi 1,5 miliona, a potem można decydować o wsparciu.
 • To co z olsztyna kasy nie ma na sport w Elblągu. A to dziadostwo.
 • @Retyu - Racja
 • haaaa już lecę wpłacić haaaa ale komedia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  21
  jaaaaaaaaaaaaaaa(2020-03-29)
 • Jakie to przykre do słuchania o oglądania jak pieniądze strumieniami płyn w do olsztyna . Przyklad Hala uranii tule milionów i co marszałka i wojewoda a O Elblągu się nie pamięta. Jak wam nie wstyd pokazywać się w Elblągu. Spadajcie krotko i dobitnie.
 • Najpierw chciałbym poznać długofalowe cele klubu i plany transferowe zanim cokolwiek wpłacę. Nie będę płacił pensji działaczom w klubie, który nie ma ambicji awansować do jak najwyższej ligi a chce jedynie przetrwać na peryferiach futbolu. Po drugie - chce poznać budżet płac na działaczy, trenerów i piłkarzy, żeby nie okazało się że kasę pożerają działacze i pseudotrenerzy grup młodzieżowych. Chce też wiedzieć skąd te straty, jeśli nie gra się meczów to raczej powinny to być oszczędności, a nie straty. I na koniec chcę wiedzieć ile klub zgarnie kasy z pomocy PZPN i pro junior system.
 • jeśli rozgrywek nie ma to po co utrzymywać prezesa Olimpii ??? kużwa zbiórka na wypłatę dla prezesika i zarząd WON komuchy do roboty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  11
  jarekzjaru(2020-03-29)
 • Ksiądz wpłacił 1zl hahhahaah widać na liście
 • Żenada! Najpierw podnosi ceny za bilety, potem catering coraz gorszy. Dwa toi toie na tysiąc osób na meczu. Powiedz co zrobiłeś dla Olimpii, jakie są cele klubu, ambicje? Od kilku lat tak dryfujemy na 3 poziomie rozgrywek, jakoś Olsztyn potrafi grac w lidze wyżej a u nich się ciągle mówi że nie ma kasy. Te pieniądze od sponsorów idą tylko na Wasze pensje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  2
  KomuniewOlimpiimowieNIE(2020-03-29)
 • Gumini zacisnij pasa i schudnij to wtedy wpłacę na konto bankowe pieniążki!!!!!
 • Jak już zrzucicie się na Prezesa Pawła w ramach jednej zrzutki to nie zapomnijcie o tej, która prowadzona jest w Cieplicach. Co dwie zrzutki to nie jedna. Milion do miliona i jakoś pociągniemy do wakacji. zrzutka.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  WojciechSarnowski(2020-03-29)
 • Mają plan ratowania klubu... teraz szukają frajerow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  4
  Stefixxx(2020-03-29)
Reklama