UWAGA!

Rejsy tylko do Buczyńca

 
Elbląg, Pochylnia w Buczyńcu
Pochylnia w Buczyńcu (fot. MS)

Jak informuje przewoźnik, który organizuje rejsy po Kanale między Ostródą a Elblągiem, wstrzymano te, które odbywają się właśnie na trasie. Powodem jest niski stan wód spowodowany brakiem opadów. 

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który jest administratorem kanału łączącego Ostródę i Elbląg, na początku czerwca wydał komunikat. Stwierdza w nim, że głębokość w nurcie miejscami może nie przekraczać 1 metra głębokości. W informacji można również przeczytać, że niski stan wód spowodowany jest przez brak opadów. 
       W związku z tym przewoźnik, który zajmuje się rejsami na trasie Elbląg - Ostróda, Ostróda - Elbląg, wstrzymał je odwołania. Wciąż jednak można przepłynąć przez pochylnie na trasie Elbląg - Buczyniec, Buczyniec - Elbląg. 
      
oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no faktycznie od kilku dni w Elblągu w ogóle nie pada
 • W rzeczywistości warto płynąć Kanałem Elbląskim tylko z Elbląga do Buczyńca. Dalej to już nuda.
 • Gamonie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Holender(2015-07-14)
 • Płynąłem w zeszłym tygodniu. Nie doceniałem tej wielkiej atrakcji, póki sam nie spróbowałem. Sympatyczny i kompetentny kapitan, miła, dbająca o porządek obsługa. Duży minus za brak gastronomii (ale podobno ofertę już uzupełniono). Przepiękne widoki, zwłaszcza w okolicy Buczyńca, niczym w Szwajcarii. Polecam nie tylko turystom, ale właśnie Elblążanom, zwłaszcza tym, którzy tak bardzo czują się niedocenieni. Można się dowartościować :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Margas(2015-07-14)
 • A może podczas renowacji kanału coś schrzanili, i teraz zaczynają się ujawniać skutki fuszerki? Nie przypominam sobie aby przed remontem były takie problemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  jhgfds(2015-07-14)
 • ale cena biletu 130zł to jest przegięcie!
 • "130 to przegięcie" - to może wg Ciebie bilety po 2 zł ?
 • 130 zł za dorosłego i 100 za dziecko to JEST PRZEGIĘCIE. Na taką wycieczkę ludzie chcieliby wybrać się z najbliższą rodzinką i przy modelu 2+2 trzeba zapłacić 460 zł. W naszym mieście niewielu jest stać na taki wydatek za kilkugodzinny rejs statkiem. OK, rozumiem że, atrakcja na skalę światową, inwestycja, ale jej zwrot powinno się liczyć na kilka lat a nie na rok kosztem bardzo wysokich cen biletów.
 • 37 lat temu byliśmy całą rodziną na rejsie elb-ostr, 2+2,mieliśmy wałówę, koc, śpiwór, lornetkę i aparat fot, a na pokładzie była gitara, harmonia i "kupa luda", wszyscy się bawili, tańczyli !!! i tak przez cały dzień ! pozostały mi tylko zdjęcia czarno-białe ! eh !
 • felczer nie bądź taki bystry, nie mówię że po 2zł ale 130 to naprawde przegięcie!!!!
 • niski stan wody? przy różnicy poziomów ponad 100 m ?co to nie lipa?
 • Jako rodowity mieszkaniec Elbląga nigdy nie płynąłem tym kanałem a bardzo bym chciał bo jest to jakby nie patrzeć atrakcja, ale niestety przy rodzinie 2+2 cena jest wg mnie zbyt wysoka. Żegluga jest chyba ukierunkowana na zyski z turystów, ale powinni pomyśleć o mieszkańcach regionu z których też może być zysk. Niejednokrotnie widzę przypływające statki do Elbląga, że nie są one zapełnione. Wożenie powietrza też nie jest opłacalne. Myślę, że jakby cena dla mieszkańców regionu była o połowę niższa to sam wiem, że Żegluga miałaby trzy znane mi rodziny (2+2), które skorzystałyby z usług. Nie chcę aby ktoś odebrał to jako lament biedaka bo fundusze mam ja i pozostali, ale dla samego faktu, że cena jest taka wysoka nie będziemy korzystać z tych usług. A najlepsze, że zaczynam urlop i jadę wydawać pieniądze na południe kraju a mógłbym i tu. Może kiedyś ktoś to zrozumie i zaproponuje coś mieszkańcom regionu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  elblążaninzwyboru(2015-07-15)
Reklama