UWAGA!

Architekt Wnętrz radzi... zmiany funkcjonalne w mieszkaniu

2007-05-22
00:59
Elbląg, Architekt Wnętrz radzi... zmiany funkcjonalne w mieszkaniu

Wykonawcy i projektanci budynków oddawanych w Elblągu przyjmują rozwiązania dla „przeciętnego użytkownika”, bo na wstępnym etapie inwestycji trudno przewidzieć, kto kupi mieszkanie i jakie będą oczekiwania osoby planującej wprowadzić się do nowego lokalu. Moja praca przy zmianach funkcjonalnych mieszkań to dostosowanie tego, co zaproponował projektant i wykonawca budynku, do potrzeb i oczekiwań Klientów - mówi Krzysztof Hoffmann w kolejnym spotkaniu z czytelnikami serwisu Portel.pl

- Najważniejszy jest odpowiedni czas na podjęcie prac przy zmianach funkcjonalnych - podkreśla Krzysztof Hoffmann omawiając najnowsze realizacje w nowych budynkach w Elblągu. Przykład pierwszy to Centrum Elbląga - mimo że budowa zakończy się w połowie 2008 r., właściciele zlecili zaprojektowanie zmian funkcjonalnych już teraz. Dzięki tak szybkiej decyzji, po kontakcie z architektem wnętrz już na etapie budowy można przygotować wiele zmian, które generalny wykonawca lub developer wykona w ramach umowy przed odbiorem budynku. Nabywca mieszkania unika w ten sposób zbędnych wyburzeń, zrywania instalacji i przeróbek po odbiorze mieszkania.
     Niedawno spotkaliśmy się z sytuacją, że właściciele jednego z mieszkań „przespali” termin składania pism związanych ze zmianami funkcjonalnymi i zastali w swoim mieszkaniu postawione ścianki działowe i rozłożoną instalację elektryczną. Aby przeprowadzić swoje prace, zmuszeni byli do opłacenia rozbiórki i demontażu instalacji elektrycznej oraz kolejnego kosztu związanego z postawieniem ścianek i ułożeniem w nowy sposób instalacji.
     Często wydaje się, że czasu na decyzję o zmianach funkcjonalnych jest dużo. Niestety, jednak ścianki działowe są stawiane z reguły kilka miesięcy przed oddaniem budynku do użytkowania i później pojawiają dodatkowe koszty.
     
     Dla czytelników serwisu Portel planujących zakup mieszkania i późniejsze zmiany przykład zmian funkcjonalnych wprowadzonych przez Krzysztofa Hoffmanna. Mieszkanie o powierzchni 117 m. kw. – pierwsze, co rzuciło się w oczy w projekcie, to pierwotny bardzo duży przedpokój (16 m. kw.) sprawiający, że mieszkanie robi wrażenie mało przestronnego z powodu zbyt dużego poszatkowania powierzchni. Priorytetem dla inwestorów było wydzielenie oddzielnego WC. Wymagało to podłączenia do pionu kanalizacyjnego - było to możliwe dzięki temu, że projekt tych zmian był gotowy, zanim na budowę wszedł wykonawca instalacji i wykonawca.
     Później z przedpokoju „zabraliśmy” kilka m. kw. i otworzyliśmy go na salon. Z drugiej strony, w sypialni, wykroiliśmy miejsce na szafę wnękową - garderobę. Poprzez zastosowanie ściany w części łukowej uzyskaliśmy dodatkowe miejsce w salonie, które lokatorzy przeznaczyli na duży stół z krzesłami.
     Jedna ze ścian w salonie została przygotowana jako „kinowa” z dużym telewizorem, systemem DVD i nagłośnieniem. Kuchnia pozostała, jak w projekcie pierwotnym, aneksem oddzielona od salonu barkiem. Pozostałe dwie sypialnie i ich układ nie wymagał dokonywania zmian.
     
     Wszystkie osoby planujące zakup mieszkania w Elblągu w latach 2007-2009 zainteresowanie zmianami funkcjonalnymi zapraszam do współpracy
     
     Krzysztof Hoffmann
     Atelier Hoffmann
     telefon 0 55 232 41 70
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama