UWAGA!

Dobry czas na... remont

2009-06-26
Aktualizowany 2009-07-01 08:00
Według szacunków firm monitorujących rynek budowlany w Polsce materiały budowlane w porównaniu z 2008 roku staniały w tym roku nawet o 30 procent.
Według szacunków firm monitorujących rynek budowlany w Polsce materiały budowlane w porównaniu z 2008 roku staniały w tym roku nawet o 30 procent.

Ceny większości materiałów budowlanych staniały, a koszty robocizny wróciły do poziomu sprzed tej histerii cenowej. Ekipy od prac wykończeniowych znowu ogłaszają się z wolnymi terminami. Czy remont w czasie kryzysu odmienianego przez wszystkie przypadki, rzeczywiście oznacza mniejsze wydatki z domowego budżetu?

Można powiedzieć, że rynek się uspokoił. Biorąc pod uwagę spadek cen materiałów i robocizny rzeczywiście jest dobry czas na rozpoczynanie remontów – ocenia Krzysztof Hoffmann, architekt z Atelier Hoffmann ze sporym rozeznaniem na elbląskim rynku.
       Według szacunków firm monitorujących rynek budowlany w Polsce materiały budowlane w porównaniu z rokiem ubiegłum staniały nawet o 30 procent. Skończyły się także „kolejki” do fachowców od remontu łazienki lub rezerwowanie z dużym wyprzedzeniem ekip do kompleksowych prac wykończeniowych.
       Powroty fachowców z zagranicy sprawiają, że na terenie Elbląga nie ma już problemów ze znalezieniem profesjonalistów w odpowiadającym nam terminie. Ilość ogłoszeń na łamach PortElu w kategorii „Usługi budowlane” potwierdza obserwacje architektów z Atelier-Hoffmann.
       Mimo dobrych informacji o spadku cen materiałów i robocizny trudno mówić o zauważalnym wzroście ilości remontów na elbląskim rynku mieszkań czy domów. Powód jest oczywisty – kryzys. Zapowiedzi zamrożenia lub obniżek wynagrodzeń w Elblągu, ryzyko utraty pracy i mniej atrakcyjne warunki kredytowania mają duży wpływ na umiarkowany optymizm remontowy.
       - Tak, znam i rozumiem wszystkie przytoczone argumenty ekonomiczne, ale to nimi właśnie przekonuje moich klientów do remontowania teraz. Za rok czy dwa lata ceny na rynku znowu pójdą w górę i za taki sam remont mieszkania zapłacimy znacznie więcej niż teraz – wyjaśnia Krzysztof Hoffmann.
       - Sytuacja na rynku powoduje również korektę w naszej ofercie dla inwestorów. Wprowadziliśmy na przykład ofertę aranżacji wnętrz w tzw. pakiecie podstawowym, czyli tylko niezbędne rzeczy do wykonania w mieszkaniu przed zamieszkaniem, ale z możliwością szybkiego doprojektowania na późniejszym etapie. Jednym słowem klient otrzymuje projekt, który możemy później rozwijać – mówi Krzysztof Hoffmann.
       Nowe propozycje Atelier-Hoffmann skierowane są nie tylko do planujących remonty mieszkań. Oferta kierowana jest również do osób, które kupiły kilka mieszkań w okresie niskich cen licząc na ich sprzedaż z zyskiem. Ostrzejsze kryteria kredytowe dla kupujących powodują, że mieszkania takie mogą być teraz przygotowane pod wynajem przynosząc właścicielom stałe miesięczne dochody. Do szybkiej i taniej aranżacji takich mieszkań idealnie dopasowana jest właśnie oferta projektowa Atelier-Hoffmann.
       W najbliższych dniach Atelier-Hoffmann przedstawi specjalne kalkulacje remontowe przygotowane dla naszych Czytelników. I dlatego od dziś czekamy na konkretne zapytania od Państwa, które prosimy kierować na adres ah@elblag.com.pl. W kolejnych publikacjach będziemy wracali do konkretnych spraw remontowych poruszonych w mailach od naszych Czytelników.

 


      
       Atelier-Hoffmann
       www.atelier-hoffmann.pl
       ul. Janowska 21/41
       82-300 Elbląg
       tel. (055) 232-41-70.
      
      
      
      
      
                                                                      ---------------------- Reklama -----------------------------
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej