UWAGA!

Działkowcy, chrońcie swoje altanki

Policjanci radzą działkowiczom, jak ustrzec swoją altankę przed włamaniem, a rzeczy w niej przechowywane przed ręką złodzieja.

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym działkowicze coraz rzadziej pojawiają się na terenie ogrodów. Jest to również czas, w którym częściej niż w pozostałym okresie dochodzi do włamań do altanek i kradzieży mienia. Policjanci przypominają kilka porad, które mogą zapobiec tego typu przestępstwom.
     - Po pierwsze, trzeba pamiętać, by nie pozostawiać przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych w altance na zimę - wylicza Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji. - Trzeba oznakować przedmioty, które decydujemy się pozostawić na działce, prawidłowo zabezpieczyć altankę i inne pomieszczenia gospodarcze, a także ubezpieczyć altankę wraz z mieniem, które się w niej znajduje.
     Policjanci dodają, że ich skuteczność w ograniczaniu przestępstw, do jakich dochodzi na terenach ogródków działkowych, będzie większa przy udziale samych działkowców.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • pieprza głupoty, mam murowaną altankę w srodku ładnie urządzona , czesto bezdomni sobie robili noclegownie i bedem jest zabezpieczanie altanki , bo zawsze pozimie bedziemy mieli wyłamane drzwi albo wybita szybe , na zime altanki nie zamykałem na klucz tylko drzwi przywiązywałem sznurkiem do futryny zeby wiatr ich nie otworzył a rzeczy które mogłyby zginąć takie jak narzędzia wywoziłem.
 • Zgadzam się z powyższym.Dobrym sposobem jest także zrobienie bałaganu na własnej działce oraz w altance np rozbic jakąś butelkę po tanim winie (najlepiej przy wejsciuna działkę lub do altany) lub też w altance rozwinąć folię starą malarską, krzesła taborety obrócic do góry nogami, a na środku zrobić można lub też kupić ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami kupę. Złodziej pomyśli,że ktoś go uprzedził i zrobił taki bałagan że ze złości nawet oddał stolec jak nic nie znalazł do przywłaszczenia obcego mienia. Gorąco polecam. Elbląscy działkowicze łączcie się....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezes klubu Tęczai Tradycja(2006-10-31)
 • Słuszna racja panie Prezesie z Tęczy a na marginesie chciałbym panu podziękować za wspaniałe zorganizowanie dnia działkowca umie pan docenić ludzi i ich starania , w przeciwieństwie do Prezesa działek Transbud to było cos okropnego rzucona kiełbasa i to wszystko.Wiem to od działkowców tego ogrodu było im bardzo przykro ale jest tak co roku.Gdzie tam jakieś konkursy czy nagrody zero szacunku dla tych ludzi.Co to za prezes?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  działkowiec(2006-11-07)
 • ejże, nie wolno źle mówić o bezdomnych. Przecież soc-propaganda wyraźnie głosi: Bezdomni to najuczciwsi ludzie na świecie. To, że nie mają domu jest wyłącznie winą społeczeństwa.Bezdomni nie okradają ogrodowych altanek, oni po prostu wyrównują szanse....
 • prawda jest taka !tęcza ma swoich złodziei którzy wiedzą z dokladnoscią co i gdzie leży i wystarczy chwila nieobecności i juz towar znika .działkowcy zgłaszajcie kradziez na policję oni naprawdę się interesują tym bardziej że nie chodzi tu o cenę a o fakt że i nasi i obcy złodzieje robią co chcą łącznie z tym że jezdza po naszych działkach samochodami.im więcej zgłoszonych kradzieży tym więcej razy patrol policji pojawi się na naszym terenie .a policję zapraszam na nasze tereny za co z dziękuję jak również za dotąd wykrytych złodzieji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobry doradca(2006-11-18)
 • Nie mam nic przeciw bezdomnym w mojej altance pod warunkiem, że nie narobią mi gnoju (jak rok temu). Nie zamykam jej, nie wywożę rzeczy przydatnych, jak łyżka czy talerz, ba...nawet przygotuję opał. Tylko niech taki bezdomny będzie człowiekiem i to doceni. Nie oczekuję podziękowań, ale schludności
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ania S(2006-11-19)
Reklama