UWAGA!

Fundusz alimentacyjny

Zapowiadane przez rząd zmiany w zakresie wypłacania świadczeń z funduszu alimentacyjnego wzbudziły zrozumiały niepokój. Okazuje się jednak, że zmiany te na razie są jedynie w sferze planów.

Pytanie:
     Moja porada dotyczy sprawy związanej z alimentami. Dostaję alimenty z ZUS-u, ale z tego, co wiem od nowego roku wszystko ma ulec zmianie i alimenty mają być tylko dla “wybranych”spełniających odpowiednie warunki. Zaznaczam, że studiuję zaocznie i jestem osobą pełnosprawną, nie mieszkam z rodzicami, lecz z babcią, która ma rentę, nie jestem na utrzymaniu rodziców. Z góry dziękuję za poradę.
     Dagmara
     
     Odpowiedź:
     Kwestie dotyczące wypłacania alimentów z funduszu alimentacyjnego reguluje rozporzadzenie ministrów pracy, płac i spraw socjalnych oraz sprawiedliwości z dnia 4.12.1974 r. w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Zmiany mające wejść w życie od nowego roku są obecnie jedynie w sferze planów i do czasu ich opublikowania w dzienniku ustaw trudno jest się wypowiadać na ich temat.
     Kancelaria Radcy Prawnego Rafał Kasprzycki i Kancelaria Radcy Prawnego Kamil Marciniak
M

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Otrzymuję alimenty z fundusz alimentacyjnego bo ojciec dziecka nigdy nie pracował i do tej pory nie pracuje.Przebywa w Niemczech u swoich rodziców.może ma popchodzenie i pracuje ale ja tego nie wiem.Czy mogę wysądzić aby rodzice ojca dziecka płacili alimenty,gdzie mam złożyć pozew i kogo mam powołać na sprawę.Proszę o odpowiedż i poradę.
  • a co z tymi 170zł zamiast funduszu?komu przysługują i gdzie się o nie starać??
Reklama