UWAGA!

Grill gazowy - specjalista od dobrej zabawy

 Grill gazowy - specjalista od dobrej zabawy

Grillowanie kojarzy się przede wszystkim z dobrym jedzeniem na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół. Jeżeli jesteśmy gospodarzami letniego obiadu, to zależy nam na pozytywnym wrażeniu, które zostawi pyszne jedzenie. Na jakim sprzęcie je przyrządzić?

Wybór urządzenia, na którym przez kilka lat będziemy przygotowywać posiłki, jest ważny. Dlatego przed zakupem warto rozważyć pewne kwestie, które w dłuższej perspektywie są istotne. Grille gazowe trochę różnią się od tradycyjnych węglowych. Nie jest to tylko kwestia paliwa, ale także dodatków i funkcjonalności. Zdobycze nowych technologii umożliwiają nadzorowanie nad przygotowaniem potraw za pośrednictwem aplikacji. To nie jedyna dogodność, jaką oferują grille gazowe. Warto więc poświęcić chwilę na zastanowienie się nad tym, czego faktycznie potrzebujemy. Dobrze też zapoznać się z opisami producenta. Być może natrafiamy na bardzo przydatne funkcje.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dla wielu cena produktu jest głównym czynnikiem, od którego zależy podjęcie decyzji. W tym miejscu należy jasno powiedzieć, że czasami lepiej zainwestować w dobry sprzęt i mieć spokój na lata, niż co roku wymieniać grill na nowy. Niskiej jakości materiały wykorzystane do produkcji znacząco ograniczają żywotność urządzenia. Dobrze, jeśli jest zbudowany z odpornego na warunki atmosferyczne oraz wysokie temperatury tworzywa. Niby oczywiste, ale nie zawsze tak jest.

Transport grilla powinien być łatwy. Zdarzają się sytuacje, w których musimy przestawić urządzenie z różnych powodów. Jeżeli sprzęt posiada słabej jakości koła (lub w ogóle ich nie ma), to przeniesienie grilla, tym bardziej rozgrzanego może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zwrócić uwagę na wygląd kół. Występują różne sytuacje, w których pojawia się konieczność przestawienia grilla. Dobrze więc, aby czynność tą można było wykonać, szybko, łatwo i bezpiecznie. Urządzeniem, które ma w sobie te cechy, ale także inne przydatne funkcje jest grill gazowy Landmann. Więcej informacji znaleźć można na decofire.

 

Funkcje, które warto znać

Dodatkowy palnik boczny, na którym możemy przygotować zupy, sosy, albo gulasze, to z pewnością duży atut. Za jego sprawą przygotujemy pierwsze danie lub dipy do dania głównego, a te z kolei zrobimy na ruszcie. Im jest on lepszej jakości, tym łatwiej nam na nim pracować, gdyż jedzenie nie przywiera, utrzymuje wysoką temperaturę i łatwo go po wszystkim wyczyścić.

W grillach gazowych możemy spotkać systemy, które zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła i kontrolę płomienia. To bardzo ważna funkcja. Dzięki niej mamy pewność, że każdy kawałek potrawy jest podgrzewany w takich samych warunkach. Unikamy więc sytuacji, gdy jedna porcja jest przypalona, a inna gumowa. Ważne jest także, aby wytapiający się tłuszcz nie kapał na palniki. Za sprawą odpowiednich systemów można jego nadmiar bezpiecznie odprowadzić.

Możliwość rozpalenia grilla poprzez elektroniczną zapalarkę to duża wygoda i oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnego paleniska. Za sprawą pokręteł możemy dopasować optymalną temperaturę grzania. Jeśli mowa o temperaturze, to warto, aby sprzęt posiadał termometr. Dzięki temu na bieżąco będziemy znali sytuację wewnątrz grilla, a to pozwoli na wyciągnięcie jedzenia w odpowiednim momencie. Te i inne możliwości daje grill gazowy Broil King dostępny w wielu konfiguracjach. Dzięki temu dopasujemy wszystkie parametry do naszych wymagań.

Wybór grilla gazowego to ważne zadanie. Przede wszystkim musimy skupić się na naszych potrzebach, które wskażą nam kierunek, prosto do odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu jego używanie będzie po prostu przyjemnością, którą będziemy dzielili się z bliskimi podczas wielu uroczystości i okazji.

 

---- materiał płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie