UWAGA!

II Liceum Ogólnokształcące

Elbląg, II Liceum Ogólnokształcące
(fot. Damian Matwiejczyk).

Dziś drugi odcinek naszego cyklu prezentacji elbląskich szkół średnich. Informacje te, mamy nadzieję, będą pomocne uczniom - tegorocznym absolwentom gimnazjów i ich rodzicom w wyborze szkoły średniej. Dziś prezentujemy II LO, w sobotę III LO.

Najstarsza
     II LO jest spadkobiercą najstarszej szkoły w naszym mieście. Pierwsze wiadomości o niej pochodzą już z 1322 r., jednak właściwy jej początek przypada na rok 1535, w którym utworzone zostało w Elblągu pierwsze w Polsce Gimnazjum humanistyczne i protestanckie. Pierwotną siedzibą elbląskiego Gimnazjum był nieistniejący już budynek klasztoru brygidek. Po 60 latach działalności stary budynek Gimnazjum był już za ciasny. Na jego miejscu stanął więc nowy, dwupiętrowy gmach, który oddano do użytku w 1599 r. Przez prawie 250 lat było tam Gimnazjum, obecnie w tym budynku mieści się elbląskie Muzeum. W 1846 r. Gimnazjum zostało przeniesione do nowego budynku przy dzisiejszej ul. Królewieckiej, w którym dziś ma siedzibę II LO.
     
     Oferta edukacyjna
     W roku szkolnym 2006/2007 w szkole zostanie utworzonych pięć klas pierwszych:
     I A z rozszerzonym programem z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego
     I B z rozszerzonym programem z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie (obie są klasami przygotowującymi do studiów na kierunkach humanistycznych)
     I C z rozszerzonym programem z biologii, chemii i fizyki (m.in. dla przyszłych lekarzy)
     I D z rozszerzonym programem z języka obcego, geografii, matematyki (dla przyszłych studentów kierunków ekonomicznych)
     I E z rozszerzonym programem z fizyki i matematyki (przygotowująca do studiów na kierunkach politechnicznych).
     Języki obce nauczane w szkole to: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i włoski. Uczniowie klas pierwszych będą się uczyć dwóch języków obcych. Nauka odbywać się będzie w międzyklasowych zespołach językowych, w zależności od stopnia zaawansowania.
     W ofercie II LO jest sporo propozycji zagospodarowania czasu po lekcjach, m.in.: koło teatralne, poetyckie, sportowe (siatkówka, koszykówka i aerobic), kursy na stopień młodszego ratownika, obozy żeglarskie, narciarskie, językowo-naukowe oraz wycieczki zagraniczne.
     Od 1994 r. szkoła bierze udział w wymianie międzynarodowej grup teatralnych z Gymnasium Grootmoov z Hamburga, a od 1999 r. realizowany jest tu program Sokrates (Europejski Program Edukacyjny). Szkoła współpracuje z grupą szkół we Włoszech i przygotowuje się do współpracy ze szkołami w Danii i Szwecji.
     
     Terminy rekrutacji
     Od 15 kwietnia do 6 czerwca przyjmowane są dokumenty (bez świadectw ukończenia oraz zaświadczeń o wynikach egzaminów). Od 23 do 29 czerwca do przyjmowane są świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. 3 lipca zostaną ogłoszone wyniki rekrutacji, 5 lipca o godz. 15 mija ostateczny termin potwierdzenia przez kandydatów woli uczęszczania do szkoły i dostarczenia świadectw ukończenia gimnazjów. 7 lipca o godz. 11 zostaną ogłoszone listy uczniów przyjętych do szkoły.
     
     Kontakt
     II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, ul. Królewiecka 42; tel./fax: 055 232 73 44, e-mail:2lo@2lo.elblag.pl, www.2lo.elblag.pl.
     
AK-M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe co będzie o III :D
 • III lo rzadzi a przynajmniej rzadzilo... pozdro dla czatujacych na palaczy ;p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  IIIL.O.'ver(2006-03-23)
 • I LO przegrywa z II LO brakiem nauczania języka rosyjskiego...
 • Ruski w I jest, wiem bo chodzę ;p
 • No pewnie, III gora!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trójeczka(2006-03-23)
 • Skonczylam te szkole. Nauczyciele sa baaardzo w porzadku. malo lub wcale nie zadawali prac domowych. klasowki prosciutkie, bez uczenia sie po nocach skonczylam na samych 4. troszke sie pogorszylo gdy doszli mlodzi nauczyciele sa strasznie ambitni i nie umieja przekazac wiedzy i zainteresowac jak stara gwardia :D
 • a kiedy bedzie o ZSTI przeciez kazdy chce chodzić do szkoły inforamtycznej!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rycerska(2006-03-23)
 • I LO przegrywa z II brakiem języka włoskiego. Według mnie bzdurą jest w I LO również to, że w profilu mat-ger językiem obowiązkowym jest niemiecki. Sądzę, że większośc osób uczy się w gimnazjum angielskiego i kontynuuje w liceum, a niemiecki jak już wybiera jako dodatkowy.
 • ja odradzam klase o profilu matematyczno-geograficznym: pani od geografi nie potrafi przekazywac wiedzy a ten jezyk angielski wcale nei jest rozszezony jak bylo to powiedziane...ale za to polecam klase mat-inf ktorej wychowawca bedzie prawdopodobnie pani Cybulska ktora jst swietna nauczycielka matematyki:) pozdrawiam Pania:D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2006-03-23)
 • kujony przestancie sie podniecac ktora szkoal jest lepsza idzcie lepiej na browar a nie siedzicie ciagle przed ksiazkami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ziomuS(2006-03-23)
 • ... szkoła prezentuje się całkiem ładnie.. grono pedagogiczne jest sympatyczne choć nie oszukujmy się-także jest wymagające. trzeba przysiąść przy książkach, ale jeśli zdobędzie się już zaufanie i wdroży w meandry szkolnego życia to nic nie jest aż tak straszne. polecam szkołę dla ambitnych, pracowitych i zdolnych ludzi...wiem, że dobrze przygotuje do matury...(oby ;p w klasach o profilu biol-chem-fiz ...duzo pracy;) juz ja to wiem :):..ogólnie szkoła cieszy się dobrą renomą i nie trzeba chyba jej reklamować, bo jeżeli ktoś chce do niej pójść to zadne reklamy nie beda potrzebne...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ...pAzdro...(2006-03-23)
 • Dokładnie, nic dodać nic ująć. Bardzo dużo nauki. Jednak to szkoła na wysokim poziomie, więc nie ma, co się dziwić. Atmosfera taka sobie: raz lepiej, raz gorzej. Ogólnie do zniesienia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uczennica(2006-03-24)
Reklama