UWAGA!

Jak rozwiązać kreci problem

2013-09-07
17:00
 
Najlepiej rozłożyć siatkę przeciw kretom przed założeniem ogrodu
Najlepiej rozłożyć siatkę przeciw kretom przed założeniem ogrodu

Kret jest stworzeniem pożytecznym i sympatycznym. Ale niejednego właściciela ogrodu przyprawia o ból głowy... Szczególnie wtedy, gdy na pięknym trawniku pojawią się niechciane kopce, a darń zacznie zapadać się pod korytarzami.

Duża ilość kopców może zniszczyć cały trawnik. Wiele domowych sposobów nie sprawdza się. Mało skuteczne okazują się również dostępne na rynku elektroniczne odstraszacze, wszelkiego rodzaju pasty i płyny. Można więc zaakceptować nowego mieszkańca ogrodu lub zastosować najskuteczniejsze rozwiązanie: siatkę przeciw kretom.
      
       - Jest to, jak do tej pory, najskuteczniejsze rozwiązanie - mówi Anna Andrearczyk, właścicielka firmy Ogrodnia. - Sprawdza się bardzo dobrze nawet w ogrodach, w których było bardzo dużo kretów lub są u sąsiadów. Tam, gdzie jest rozłożona siatka trawnik jest bezpieczny. Jest to również ekologiczne i humanitarne rozwiązanie. Nie zabijamy zwierząt i nie straszymy ich. Po prostu nie pozwalamy robić kopców w miejscu trawnika.
      
       Najłatwiej jest zabezpieczyć nowo powstający trawnik. W związku z tym, że zazwyczaj teren wymaga nawiezienia ziemi, najlepiej rozłożyć siatkę przeciw kretom przed założeniem ogrodu. Przy całości inwestycji jest to (proporcjonalnie do całości nakładów poniesionych na stworzenie ogrodu) niewielki koszt.
      
       - Z mojego doświadczenia wynika, że nawet na działkach z gliniastą ziemią (a takie przeważnie są na obrzeżach Elbląga) mogą pojawić się krety, które niszczą ładne, kilkuletnie trawniki, a wtedy rozłożenie siatki jest bardziej czasochłonne, a co za tym idzie również kosztowne - mówi Anna Andrearczyk.

 


       Ogrodnia
      
ul. Kościuszki 27/11
       11-500 Braniewo
       tel 505 415 747
       e-mail biuro@ogrodnia.eu

      
       ---art. sponsorowany---

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej