UWAGA!

Jak szybko schudnąć bez diety i ćwiczeń czy to jest możliwe?

 Jak szybko schudnąć bez diety i ćwiczeń czy to jest możliwe?

Temat odchudzania jest bardzo obszerny i wiele osób szuka magicznego środka, który pozwoliłby dużo schudnąć bez stosowania diet czy też intensywnych treningów. Czy to w ogóle jest możliwe?

Odchudzanie brzucha bez diety

Odpowiedz na to pytanie brzmi "nie", to nie jest możliwe. Waga nie zacznie sama spadać bez wyrzeczeń zarówno po stronie diety jak i wysiłku fizycznego. Teoretycznie jest możliwe albo jedno albo drugie tzn, nie musisz mieć dużego wysiłku fizycznego jeżeli wprowadzisz ograniczenia w diecie co także pozwoli schudnąć, ale połączenie wysiłku wraz z dietą da najlepsze rezultaty. Na temat porad odnośnie odchudzania oraz tego, dlaczego nie możesz schudnąć więcej przeczytasz na stronie http://medicot.pl/

 

Czego unikać w diecie, aby schudnąć

Warto wyjaśnić kilka ważnych kwestii przy podchodzeniu. Każdy z nas ma swoje zapotrzebowanie kaloryczne, uśredniając jest to 2000 kcal w ciągu dnia, jeżeli zjesz mniej niż to 2000 kcal waga zacznie spadać, jeżeli więcej waga będzie rosła, teoretycznie to proste. Więc dlaczego tak wiele osób ma problem z chudnięciem ?

 

Diety odchudzające sprawdzone

Powodem najczęściej są złe nawyki żywieniowe,wiele osób wprowadza dietę, ale w dalszym ciągu piją colę czy inne napoje słodzone, używają majonezu czy też smażą na oleju. Wyeliminowanie tych produktów sprawi, że waga stopniowo zacznie spadać ponieważ będzie deficyt kaloryczny.

 

 

Jak pohamować nadmierny apetyt?

Wiele osób ma także problem z powstrzymaniem nadmiernego apetytu, są suplementy diety, które ograniczają w pewnym stopniu apetyt, aczkolwiek warto spróbować wprowadzić ograniczenia w diecie bez stosowania tych środków. Więcej odnośnie suplementów powstrzymujących apetyt przeczytasz w tym poście http://medicot.pl/tabletki-powstrzymujace-apetyt/

Odchudzanie nie musi być trudne, wystarczy w sposób przemyślanych do tego podejść. Najprostszym sposobem jest:

- ograniczenie słodyczy w tym słodkich napojów

- zaprzestanie smażenia na oliwie, która jest bardzo  kaloryczna

- zwiększenie wysiłku fizycznego w tym zwykły spacer spala ok 600 kcal

- zamiana białego pieczywa na ciemne co zamieni węglowodany proste na złożone

- zjadanie większych ilości białka, które powoduje uczucie sytości na dłużej

W wielkim skrócie, twoje zapotrzebowanie kaloryczne to 2000 kcal odstawiając słodkie napoje, zyskujesz ok 200 kcal, odstawiając zmożenie na oliwie kolejne 100 kcal, dorzucając 30 min spaceru, spalasz ok 300 kcal i tylko tyle daje ci 600 kcal deficytu, co może się przełożyć na spadek wagi do 300 g w ciągu dnia bez żadnych suplementów i wymyślnych diet.

 

----- materiał płatny -----


Najnowsze artykuły w dziale Poradnik

Artykuły powiązane tematycznie